Panasonic rezygnuje z produkcji telewizorów plazmowych

Panasonic od wielu lat kojarzony jest przede wszystkim z telewizorami. Od wielu miesięcy firma zmaga się jednak z poważnymi problemami finansowymi. Jeszcze w kwietniu tego roku, kiedy to pojawiły się pogłoski o zaprzestaniu produkcji, prezes Kazuhiro Tsuga zaprzeczał tym doniesieniom. Teraz już wiemy na pewno, że Panasonic definitywnie kończy produkcję telewizorów plazmowych do końca bieżącego roku fiskalnego.


Oznacza to, że od marca 2014 roku na rynku nie pojawią się już kolejne modele telewizorów plazmowych marki Panasonic. Główną przyczyną takiej decyzji są przede wszystkim ogromne straty finansowe. W ciągu ostatnich dwóch lat, Panasonic zanotował 9 mld funtów straty netto oraz stratę operacyjną w wysokości 913 mln dol. Niemały wpływ na taki stan rzeczy miał również wzrost udziałów w tym sektorze takich firm jak Samsung czy LG. Panasonic zapowiedział, że ostatnim modelem jaki pojawi się na rynku będzie ZT 60.

Warto dodać, że obecnie to Samsung jest liderem w branży telewizorów (źródło: Display Search), posiadając 27,7 proc. udziałów. LG Electronics Inc uplasowało się na drugiej pozycji z 15 proc. udziałem. Z kolei Sony, Panasonic i Sharp posiadają łącznie poniżej 20 proc. udziałów. Można zatem założyć, że brak Panasonica może zaowocować ok. 7-8 proc. wzrostem na korzyść konkurencji.

Reklama

AKTUALIZACJA:

Przedstawiciele firmy Panasonic odnieśli się do informacji na temat rezygnacji firmy z produkcji telewizorów plazmowych. W przesłanym oświadczeniu możemy przeczytać, że raport, z którego pochodzą ww. dane nie został ogłoszony przez Panasonica. Firma rozważa wiele opcji dotyczących tego segmentu działalności, jednak żadne decyzje nie zostały jeszcze podjęte. W przypadku fabryki plazm Amagasaki również nie zostały podjęte żadne ostateczne decyzje, firma rozważa wiele scenariuszy.

Źródło informacji

instalki.pl
Dowiedz się więcej na temat: panasonic | telewizory

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy