Panasonic wychodzi na prostą?

Panasonic ogłosi zysk wynoszący 50 miliardów jenów (626 milionów dolarów) w tym roku fiskalnym - podał dziennik "Nikkei", powołując się na nieznane źródła. Wcześniej spółka zapowiadała straty.

Coraz więcej wskazuje na to, że Panasonic - po restrukturyzacji - powoli wychodzi na prostą. Pochodząca z Osaki firma miała w pierwotnym założeniu ogłosić straty wynoszące 780 miliardów jenów. Ale prawdopodobnie do tego nie dojdzie - czytamy w serwisie Bloomberg. Informacja o ogłoszeniu zysków obiła się pozytywnym echem na japońskich rynkach - akcje firmy zyskały na wartości.

Yuko Hosaka, rzeczniczka prasowa Panasonic, powiedziała, że firma nie kontaktowała się z dziennikiem "Nikkei", zapewniając jednocześnie, że japoński gigant ogłosi swoje wyniki 11 maja - podsumowuje serwis Blooberg.

Firma Panasonic została założona w 1918 roku. W ostatnich latach, ze względu na kryzys na rynkach finansowych, a potem następstwa trzęsienia ziemi z 2011 roku, Panasonic - podobnie jak inne japońskie firmy - miał trudny okres.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: panasonic | telewizory | Japonia | osaka
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy