Podstawka za 999 dol. - monitor Pro Display XDR za 4999 dol.

Podczas konferencji WWDC Apple zaprezentowało monitor dla profesjonalistów - Pro Display XDR w cenie 4999 dolarów wzwyż. Jednak większe zainteresowanie wśród niektórych wywołała... sprzedawana osobno nóżka do monitora. Cena 999 dolarów.

Aktualizacja: Okazało się, że monitor jest sprzedawany z podstawką. Jest to bardzo podstawowy model, ale - bez wątpienia - monitor w pudełku ma nóżkę

Pro Display XDR to rzeczywiście monitor dla firm i osób zajmujących się realizacją materiałów wideo czy grafików. Tego typu urządzenia kosztują dużo, często są droższe od nowości Apple. Standardowo jednak podstawka monitora jest sprzedawana w zestawie. Podobnie jak w monitorze za 499 zł lub tańszym. Trudno sobie wyobrazić sytuacje w której ktoś wyjmuje z pudełka monitor, ale nie ma go na czym postawić czy zamocować.

Reklama

Apple jednak jest na tyle kreatywne, aby przewidzieć taki scenariusz. Nóżka kosztuje 999 dolarów. Alternatywnie możemy kupić uniwersalne mocowanie VESA za 199 dolarów.

Oczywiście nie każdy kupujący monitor z półki tak wysokiej jak reprezentowana przez  Pro Display XDR potrzebuje nóżki - możliwe, że od początku nie planuje z niej skorzystać. Trudno jednak nadal oprzeć się wrażeniu, że ten element powinien być dołączony w standardzie do monitora.


 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Apple
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama