Podwójne LCD - prawie 3D

Producenci ekranów starają się stworzyć taki ekran, na którym możliwe byłoby uzyskanie efektu 3D. Jednak prace te pochłaniają mnóstwo funduszy, a technologie te są kosmicznie drogie. Projektant Mac Funamizu wpadł na prostszy sposób.

Nie jest to obraz w pełni trójwymiarowy, ale z całą pewnością ciekawy pomysł - szczególnie do wykorzystania w przyszłych telefonach komórkowych. Idea tego konceptu opiera się na dwóch przezroczystych ekranach LCD, które połączone razem przenikają się wzajemnie tworząc efekt głębi obrazu.

Futurystyczny wygląd tego projektu, z całą pewnością robi wrażenie. Elegancki, prosty, stylowy i oryginalny pomysł znalazłby zastosowanie nie tylko w telefonii komórkowej, ale także w np. w interaktywnych mapach, pokazując na dalszym ekranie mapę okolicy, a na bliższym informacje o danym obiekcie.

Reklama

Są to tylko przykładowe zastosowania tego konceptu. Gama możliwości jego wykorzystania zależy tylko od pomysłowości ludzkiej i ograniczeń technicznych. Na razie można podziwiać tę technologię tylko na zdjęciach, ale za jakiś czas na pewno podobne projekty będą możliwe do zrealizowania.

Autor: Arek

Gadżetomania.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama