PPV Cyfrowego Polsatu tylko na dekoderach HD

Serwis tvpolsat.info podał, że w najbliższym czasie platforma satelitarna Cyfrowy Polsat zmieni zasady dostępu do usługi VOD - Domowa Wypożyczalnia Filmowa.

Będzie z niej można korzystać wyłącznie na dekoderach HD, a osoby posiadające dekodery SD utracą dostęp do tej usługi. Transponder, na którym znajdują się przekazy z filmami, zostanie przełączony do DVB-S2. Operator prowadzi jednak akcję bezpłatnej wymiany dekoderów.

Akcja obejmuje tylko te osoby, które abonują miesięczny dostęp do Katalogu VOD. Dekodery SD są wymieniane na HD 5000, a Echostary DVR-747 na Echostary 7400. Dekoder SD pozostaje u klienta i można go wykorzystywać do odbioru kanałów FTA. Dekoder HD jest wysyłany do klienta bezpłatnie. O konieczności wymiany sprzętu operator informuje abonentów telefonicznie. Jeśli klient wyrazi zgodę na wymianę, bez opłat otrzyma dekoder HD.

Przełączenie transpondera do DVB-S2 ma nastąpić po zakończeniu procesu wymiany dekoderów. Prawdopodobnie dojdzie do tego jeszcze w tym miesiącu, ale dokładny termin jest uzależniony od tego, jak szybko uda się wymienić sprzęt abonentom.

Reklama

Cyfrowy Polsat uruchomił usługę VOD - Domowa Wypożyczalnia Filmowa pod koniec listopada 2009 roku. Jest ona świadczona w systemie pay-per-view (filmy są nadawane w pętli na kilkunastu kanałach, zajmujących cały transponder). Warto dodać, że dekodery HD posiada już połowa bazy abonentów platformy (około 1,7 mln z 3,55 mln osób).

Parametry techniczne:

EUTELSAT HOT BIRD 13C (13°E)

tp. 112 (10,758 GHz, pol. V, SR: 27500, FEC: 5/6, DVB-S/QPSK (docelowo DVB-S2/8PSK)

Źródło informacji

SatKurier
Dowiedz się więcej na temat: wypożyczalnia | usługi | VOD | Polsat | Cyfrowy Polsat
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy