Reklama

PSP2 - większy ekran, HD, trackpad, premiera za rok?

W czasie, gdy Tokyo Game Show trwało w najlepsze, Sony zorganizowało prywatną imprezę, na której zaprezentowało PlayStation Portable 2.

Z informacji, do których dotarło Kotaku wynika, że PSP2 będzie posiadać na tylnej części obudowy panel dotykowy wyglądający jak duży trackpad. W trakcie prezentacji Sony nie wytłumaczyło dokładnie, w jaki sposób będzie działać nowy kontroler. Wygląda na to, że o jego funkcjonalność będą musieli się zatroszczyć twórcy gier i pozostałych aplikacji.

Obraz wyświetlany przez następcę PSP ma być nie tylko ostrzejszy, ale i widoczny na większym o cały cal ekranie. Oznacza to, że samo PSP2 też będzie trochę większe. Nie zdziwiłbym się, gdyby na ekranie najnowszej przenośnej "plejki" firmy Sony był umieszczone logo "HD".

Reklama

Powiększone rozmiary PlayStation Portable 2 nie powinny stanowić już dużego problemu - od czasu pojawienia się tabletów wszyscy przyzwyczaili się do większych urządzeń przenośnych. Puszysty rozmiar PSP2 pomoże Sony w walce nie tylko z Nintendo, ale i z Applem, którego twórca przygód hydraulika Mario obawia się w przyszłości.

Obecnie PSP2 znajduje się w fazie testów. Sony ma problem ze znalezieniem odpowiednich proporcji między wydajnością sprzętu, żywotnością i przegrzewaniem się akumulatora. Miejmy nadzieję, że poradzi sobie z tymi kłopotami do czasu przedstawienia światu swojej najnowszej konsoli. Ze źródeł, do których dotarło Kotaku wynika, że premiera PlayStation 2 jest planowana na jesień przyszłego roku.

Źródło informacji

gizmodo.pl
Dowiedz się więcej na temat: PlayStation Vita | Sony

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy