Samsung QLED TV - nowości na 2018 rok

Nowe telewizory QLED Samsunga /materiały prasowe
Reklama

Telewizory QLED TV w odsłonie na 2018 rok zyskały nowe funkcje oraz rozwiązania, jak tryb Ambient za sprawą którego telewizor może "wtopić" się w ścianę, na której został powieszony.


Samsung Electronics ujawnił szczegóły dotyczące nowej oferty telewizorów i sprzętu audio, które trafią na rynek w tym roku. Dowiedzieliśmy się więcej na temat flagowych QLED TV, a także rozszerzonej linii telewizorów UHD, Premium UHD i modeli z dużą przekątną ekranu. 

Co nowego w 2018 roku?

Telewizor bardziej inteligentny

Zastosowane w serii QLED TV inteligentne rozwiązania zapewniają nowy sposób zmiany ustawień telewizora czy wyszukiwania treści. Dzięki wykorzystaniu nowej aplikacji SmartThings znacząco można będzie ograniczyć czas konfiguracji nowego telewizora. Nowy Universal Guide, czyli asystent programów, zintegruje treści od dostawcy telewizji kablowej, VOD i usług transmisji strumieniowej w ramach jednego menu. Z kolei funkcja inteligentnego asystenta Bixby (dostępność Bixby może być różna w zależności od rynku. Usługa nie jest dostępna w Polsce) pozwoli za pomocą komend głosowych, aby uruchomić ulubione programy i kontrolować kompatybilne urządzenia.

Reklama

Tryb Ambient

Tryb Ambient sprawi, że największy ekran w domu będzie pełnić rolę osobistego centrum informacji, także wtedy, gdy widzowie nie oglądają filmu lub telewizji - odtworzy muzykę, wyświetli prognozę pogody, informacje o natężeniu ruchu ulicznego czy najnowsze doniesienia z kraju i ze świata. Jeśli telewizor zamontowany jest na ścianie tryb Ambient pomoże "wtopić" ekran w przestrzeń - wyświetli wzór, który znajduje się na powierzchni za telewizorem. W ten sposób uzyskamy efekt niemal przezroczystego ekranu, który idealnie harmonizuje z wnętrzem.

One Invisible Connection, czyli tylko jeden przewód

Nowy One Invisible Connection to jeden cienki przewód, który jednocześnie dostarcza do telewizora prąd i dane AV. Dzięki niemu widzowie zyskają więcej swobody w zakresie instalacji telewizora, który teraz nie musi być umieszczony bezpośrednio przy źródle zasilania czy danych. Dostępne będą różne wersje kabla, o długości nawet do 15 metrów.

Technologia Direct Full Array

Telewizory QLED TV Q8F i Q9F wyposażone będą w nową technologię Direct Full Array (DFA), która odpowiada za idealny kontrast. Wykorzystuje ona panel z podświetleniem strefowym, który automatycznie dopasowuje się do treści, aby zapewnić głęboką czerń i czystą biel.

Linia telewizorów Samsung na 2018 rok to 9 serii w segmentach QLED TV, Premium UHD, UHD i urządzeń z dużą przekątną ekranu. Produkty zróżnicowane są pod względem wielkości i dostępne w wersjach z płaskim i zakrzywionym ekranem.

  • Telewizory QLED TV: tegoroczne modele QLED TV to Q9F (65", 75", 88"), Q8F (55", 65", 75"), Q7C (55", 65"), Q7F (55", 65", 75") oraz Q6F (49", 55", 65", 75", 82"). W telewizorach z tej serii ulepszono m.in. kolor i kontrast. Urządzenia są zgodne ze standardem HDR10+, posiadają tryb Ambient oraz ulepszenia w zakresie Smart TV. Wykorzystują jeden pilot Smart Control oraz interfejs One Invisible Connection (ostępny jest dla modeli Q7 i wyższych z wyłączeniem Q8F),

  • Premium UHD: modele telewizorów w linii Premium UHD 2018 to NU8500 i NU8000. Wśród nowych funkcji znajdziemy dynamiczny, krystaliczny kolor, zgodność ze standardem HDR10+, rozwiązanie ukrywające kabel i ulepszenia w zakresie Smart TV. Urządzenia dostępne będą z jednym pilotem Smart Control,

  • UHD: modele UHD na rok 2018 to NU7100 (40", 43", 50", 55", 65", 75") i NU7300 (55", 65"). Te telewizory wyposażone są w funkcje takie jak 4K UHD i możliwość wyświetlania obrazu HDR, rozwiązanie ukrywające kabel. Wyróżniają się smukłą, płaską konstrukcją i ulepszeniami w zakresie Smart TV.


INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: QLED | Samsung
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy