SAT>IP – telewizja satelitarna w domowej sieci IP

Na rynku pojawił się nowy standard SAT>IP – pozwalający na odbiór telewizji satelitarnej w domowej sieci IP. Rozwiązanie to pozwala na swobodny odbiór programów telewizyjnych nie tylko na telewizorach, ale także na tabletach, smartfonach i innych urządzeniach podłączonych do sieci.

Do niedawna typowe gospodarstwo domowe używało tylko jednego telewizora. Z czasem jednak, w naszych domach zaczęły się pojawiać kolejne odbiorniki, a ostatnie lata to okres gwałtownego wzrostu popularności urządzeń przenośnych. Dzisiaj używamy zarówno komputerów stacjonarnych, laptopów, tabletów, jak i smartfonów - i oczekujemy, że będą współpracować między sobą, dostarczając nam rozrywki najwyżej jakości. Właśnie te zmiany w przyzwyczajeniach przyczyniły się do stworzenia nowego standardu.

SAT>IP to nowy protokół komunikacyjny, który konwertuje satelitarny sygnał telewizyjny do protokołu IP. Dzięki temu użytkownicy otrzymują możliwość odbioru telewizji satelitarnej w każdym miejscu w domu, nie tylko na telewizorach, ale także na tabletach czy smartfonach podłączonych do sieci, bez konieczności używania dodatkowych przewodów. Jeden router, pracujący w standardzie SAT>IP może obsłużyć kilka urządzeń różnego typu, co pozwala na jednoczesne oglądanie przez domowników nawet ośmiu różnych kanałów w wysokiej rozdzielczości.

Ideą stojącą za projektem SAT>IP było stworzenie międzynarodowego standardu, kompatybilnego z urządzeniami różnych producentów i gotowego do wdrożenia na całym świecie. W prace nad nowym standardem zaangażowane były firmy SES, BSkyB oraz Craftwork, a pierwsze routery zgodne z SAT>IP są już dostępne na rynku.

Reklama

SES to wiodący światowy operator satelitarny, posiadający flotę 54 satelitów geostacjonarnych. Firma świadczy satelitarne usługi telekomunikacyjne na rzecz nadawców telewizyjnych i radiowych, operatorów telekomunikacyjnych, dostawców usług internetowych, a także firm i organizacji rządowych na całym świecie. SES to trwałe relacje biznesowe, wysoka jakość usług oraz perfekcja w branży nadawczej. Zróżnicowane kulturowo, regionalne zespoły SES są rozmieszczone na całym świecie i ściśle współpracują z klientami, tak aby sprostać ich lokalnym wymogom.

Sygnał z satelitów ASTRA dociera do 143 milionów gospodarstw domowych, transmitując ponad 2200 kanałów w cyfrowej jakości. W Polsce dostępnych jest kilkaset niekodowanych (FTA) kanałów, w tym programy ogólnotematyczne, informacyjne, kulturalne, dokumentalne, muzyczne, również polskie oraz w jakości HD, nadawane za pośrednictwem pozycji orbitalnej 19,2°E. Programy te są dostępne w cyfrowej jakości na terytorium całego kraju, zarówno w mieście, na wsi, jak i w odległych zakątkach kraju, przy wykorzystaniu standardowego zestawu do odbioru telewizji satelitarnej.

INTERIA.PL/informacje prasowe
Dowiedz się więcej na temat: telewizja satelitarna | HDTV

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy