Śmiertelnie niebezpieczne MP3

Brytyjska firma ubezpieczeniowa Swinton informuje o rosnącej liczbie wypadków z udziałem osób słuchających na ulicy odtwarzaczy MP3.

Osoby ze słuchawkami na uszach, słuchające muzyki lub prowadzące rozmowę telefoniczną, stwarzają coraz większe zagrożenie. Bardzo często wchodzą one na ulicę nie rozglądając się na boki, a dźwięki dochodzące z słuchawek skutecznie zagłuszają to, codzieje się dookoła.

Swinton mówi o "znaczącym wzroście" liczby kierowców, którzy w ankietach wymieniają pieszych ze słuchawkami na uszach jako zagrożenie. Osoby takie są odpowiedzialne już za 9 proc. wypadków, do których doszło, gdyż kierowcy musieli gwałtownie hamować lub zmienić kierunek jazdy.

Reklama

Problem zauważyła też policja w Nowej Południowej Walii. Na jej zlecenie powstała seria plakatów przedstawiających ofiarę wypadku drogowego. Położenie ciała zaznaczone jest w tym przypadku nie kredą, a kablem od słuchawek.

Wśród pożytecznych rad, takich jak np. "Nigdy nie zakładaj, że kierowca widzi cię lub ma zamiar się zatrzymać "czy "Zawsze trzymaj dzieci za ręce przy przekraczaniu ulicy" znalazła się też i taka: "Nie przechodź przez ulicę gdy właśnie korzystasz ze słuchawek lub telefonu komórkowego".

Mariusz Błoński

kopalniawiedzy.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy