Sony przedstawia PlayStation 3 Slim

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, firma Sony Computer Entertainment dostarczyła do sklepów konsolę PlayStation 3 Slim. Odchudzona wersja PS3 kosztuje w Europie 299 euro i jest wyposażona w 120-gigabajtowy dysk twardy. Jak czytamy na polskiej stronie Sony, PS3 Slim będzie sprzedawana u nas za 1349-1599 złotych.

Pomimo wąskiej obudowy konsola może być ustawiana w pozycji pionowej, ale powinna być wtedy zabezpieczona przed upadkiem. Nowy model w odróżnieniu od poprzednika nie obsługuje Linuksa. Interfejs HDMI przyjmuje za to teraz polecenia CEC, dzięki czemu konsola we współdziałaniu z odpowiednio wyposażonymi do tego telewizorami może być automatycznie włączana i wyłączana.

Modele Sony Bravia pozwalają poza tym na sterowanie za pomocą menu XMB i odtwarzanie filmów. Ścieżki dźwiękowe DTS-HD i TrueHD da się odtwarzać także jako strumienie (bitstream).

Reklama

Pierwsze pomiary w laboratoriach magazynu "c't" wykazały, że konsola zależnie od wykonywanych zadań pobiera od 79 do 103 watów. W poprzednim modelu ta wartość wynosiła jeszcze 120 watów, zaś pierwsze w ogóle modele PS3 pożerały nawet od 180 do 200 watów. W trybie czuwania konsola Slim zużywa teraz 0,5 wata (wcześniej 1,2 wata). Natężenie dźwięku wytwarzanego przez napęd w porównaniu z poprzednim, grubszym modelem z dyskiem 80 GB prawie w ogóle się nie zmieniło - zależnie od obciążenia urządzenia sięga od 0,6 do 0,9 sona, co w domowym salonie nie powinno nikomu przeszkadzać. Reklama

Nowy model jest sprzedawany z firmware'em w wersji 2.76. Aktualizacja oprogramowania (edycja 3.00) pozwala wszystkim modelom PS3 na równoczesną emisję dźwięku przez HDMI, S/PDIF i wejście analogowe. Poza tym zmieniono tła menu i dodano pole skrótów, za pomocą którego gracz może sięgać po niedawno otwierane gry, nowe propozycje w sklepie online i szczegółowe informacje o produktach. Małe pole powiadomienia w górnym prawym rogu pokazuje się, kiedy do gry online zalogują się nasi przyjaciele.

HeiseOnline
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy