Reklama

Soundbar Q70T – niezbędny dla telewizora QLED

Jeśli oglądać filmy i grać na konsolach, to tylko na sprzęcie oferującym nie tylko najlepszy obraz, ale równie dobry dźwięk. Soundbar Samsung Q70T ma być doskonałym uzupełnieniem telewizorów QLED tego samego producenta. Czy rzeczywiście tak jest?

Dobry dźwięk był, jest i będzie integralną częścią każdego domowego seansu kinowego, towarzyszy nam podczas ekscytowania się wydarzeniami sportowymi na ekranie czy w trakcie przechodzenia kolejnej gry wideo. Głośniki montowane w telewizorach z roku na rok oferują coraz lepszą jakość, ale jeśli chcemy mieć w pokoju prawdziwe kino, salę koncertową lub poczuć się jak na stadionie piłkarskim, przyda się nam dobry soundbar. Tego typu urządzenia sukcesywnie wypierają zestawy kina domowego. Powód? Są łatwiejsze w montażu, komponują się z telewizorem oraz wnętrzem, nie musimy męczyć się z kablami, a oprócz dobrej jakości w sferze audio, gwarantują łatwe połączenie ze smartfonami.

Reklama

Jednym z najpopularniejszych producentów soundbarów jest Samsung. Nowy soundbar Q70T koreańskiego giganta nie tylko prezentuje się dobrze obok tegorocznych telewizorów QLED, ale potrafi wykorzystać moc głośników w telewizorach QLED Samsunga z 2020 roku. Na tym jednak nie koniec jego innowacyjnych funkcji .

Wygląd i funkcje

Soundbar Q70T dostarczy do naszego domu wielokanałowy dźwięk przestrzenny w formacie 3.1.2. W pudełku znajdziemy stylowo prezentującą się listwę głośnikową oraz solidnie wykonany subwoofer. Oba urządzenia łączą się ze sobą bezprzewodowo* - dodatkowe kable nie są potrzebne, zatem nie ma się co obawiać o nieład w pokoju. Podłączenie urządzenia do telewizora jest proste. Albo robimy to korzystając z technologii Bluetooth, albo wykorzystamy kabel HDMI - dzięki temu drugiemu rozwiązaniu będziemy mieli dostęp do wszystkich możliwych funkcji oferowanych przez soundbar zaś sam dźwięk będzie jeszcze lepszy.

Listwę umieszczamy obok telewizora lub montujemy na ścianie. Design soundbara Q70T stoi na wysokim poziomie, zestaw bardzo dobrze komponuje się z nowymi QLED-ami, ale będzie pasował również do pozostałych telewizorów. W pudełku znajdziemy pilota, jednak podłączenie głośnika do portu HDMI ARC/eARC w telewizorze sprawi, że będziemy mogli skorzystać z tego samego pilota, którym obsługujemy TV. Urządzenie ma wejście i wyjście HDMI, poradzi sobie z przesyłaniem sygnału 4K - wielu użytkowników ucieszy się z tej informacji.

Całkowita moc zestawu wynosi 330 W. Soundbar ma w sumie 8 głośników, w tym głośnik centralny i głośnik skierowany ku górze. Q70T korzysta z technologii Samsung Acoustic Beam zwiększającej doznania dźwięku panoramicznego. Efekt jest możliwy poprzez zastosowanie dodatkowych 56 otworów (po 28 z każdej strony), które zostały równomiernie rozmieszczone w górnej części listwy dźwiękowej. Jak taka konfiguracja sprawdza się w praktyce?

Soundbar Q70T w praktyce

Opisana powyżej specyfikacja radzi sobie w każdej sytuacji - soundbar posiada tryb adaptacyjny, który dopasuje dźwięk do wyświetlanej treści audio. Nieraz sprzęt audio ma problem z wyróżnieniem ścieżki dialogowej, muzyki i efektów dźwiękowych, łącząc je w całość - soundbar Q70T nie ma takich problemów. Graczy ucieszy Tryb Gry Pro, który odpowiednio synchronizuje akcje na ekranie z kluczowymi podczas rozgrywki odgłosami i komendami. Natomiast tryb standardowy dobrze sprawdzi się podczas słuchania muzyki.

Soundbar obsługuje technologie: Dolby Digital Plus, Dolby TrueHD, DTS:X, DTS Digital Surround i Dolby Atmos. To najważniejsze na rynku standardy audio, znajdziemy je w filmach wyświetlanych w serwisach wideo takich jakich jak Netflix, a także w produkcjach dostępnych na płytach Blu-ray i 4K Blu-ray. Różnica pomiędzy zwykłym sygnałem stereo a chociażby Dolby Atmos jest ogromna. Ten drugi sprawia, że muzyka i dźwięki otaczają nas nie tylko z boku i przodu, ale również z góry. Wrażenia towarzyszące oglądaniu chociażby sceny pościgu z Atmosem "płynącym" z soundbara takiego jak Q70T są niepowtarzalne, bardzo pozytywnie wpływając na odbiór filmu.

Na początku wspomnieliśmy o funkcji umożliwiającej połączenie soundbara z głośnikami tegorocznych QLED-ów. Warto wrócić na chwilę do tej innowacji. Funkcja nosi nazwę Q-Symphony i jest genialna w swojej prostocie. Inżynierowie Samsunga wykorzystali moc i skalę dostępnych w odbiorniku głośników, aby zwiększyć spektrum doznań. Soundbar bezproblemowo połączy się z górnymi i bocznymi głośniki telewizora QLED*, dzięki czemu podczas oglądania filmów, grania czy słuchania muzyki będziemy dysponowali dodatkowym kanałem audio, a co za tym idzie - możemy liczyć na zwiększenie dźwiękowej immersji.

Zestaw Hi-Fi nowej generacji

Sprzęt audio Samsunga będzie przydatny w domu także wtedy, kiedy telewizor nie jest włączony. W każdej chwili możemy sparować przy pomocy Bluetooth smartfon lub tablet z soundbarem. Model Q70T bez problemu zastąpi zestaw Hi-Fi z górnej półki. Po połączeniu bezprzewodowo będziemy mogli słuchać muzyki ze Spotify, włączyć w tle nasz ulubiony podcast lub puszczać dzieciom piosenki z YouTube’a. Cały proces jest prosty i błyskawiczny. Głośniki wbudowane w soundbar i subwoofer poradzą sobie z każdym rodzajem muzyki: od relaksującego jazzu dla melomana, przez najnowsze przeboje grające w tle towarzyskiego spotkania, na muzyce elektronicznej podczas wieczornej imprezy kończąc.

Dobrze brzmiący duet

Obraz i dźwięk wywołają odpowiednie emocje tylko wtedy, kiedy stoi za nimi odpowiednia technologia. Duet soundbar Q70T i nowe telewizory QLED to para oferująca właśnie taką synchronizację sfer audio i wideo. Jeśli chcemy stworzyć sobie namiastkę kina w domu, planujemy długie seanse z serialami, mamy zamiar grać w najnowsze tytuły na konsolach nowej generacji, czy po prostu chcemy posłuchać muzyki na dobrym sprzęcie, opisywane połączenie wydaje się udanym sojusznikiem na jesienne i zimowe popołudnia oraz wieczory.

*Funkcja Q-Symphony wymaga przewodowego połączenia soundbara z telewizorem.

Prezentacja partnera

materiały promocyjne

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama