Soundbary Q950T i Q900T – prawdziwe kino w Twoim domu

Nie możecie się doczekać, aby zobaczyć kinowe nowości w domowym zaciszu? W grudniu możemy się kilku z nich spodziewać, zaś do tego czasu warto wyposażyć się w najlepszy możliwy sprzęt. Obraz i dźwięk są kluczowe, a o te zadbają najwyższe modele telewizorów QLED i soundbarów firmy Samsung.

Prawdziwy seans filmowy, wciągająca gra albo transmisja meczu to nie tylko obraz, ale i dźwięk. To on buduje emocje, nastrój i często tempo akcji. Muzyka i efekty specjalne budują napięcie - dzięki nim szybciej i łatwiej wchodzimy w świat filmowej opowieści. Wyłączając dźwięk wracamy do świata kina niemego. Chyba nikt z nas nie ma na to ochoty?

Telewizory nie słyną z najlepszego dźwięku, choć i tu nastąpiła poprawa. Soundbary go znacznie poprawiają. Do tej pory trzeba było wybierać - albo głośniki telewizora, albo soundbar. Samsung postanowił uwolnić nas z konieczności wyboru i daje możliwość używania obu źródeł dźwięku jednocześnie! To dzięki innowacyjnej technologii Q-Symphony.

Najlepsze z najlepszych

Soundbary Q950T oraz Q900T to najwyższe modele w tegorocznej ofercie Q-Serii. Zostały stworzone z myślą o współpracy z telewizorami Samsung QLED. Takie połączenie sprawia, że oba urządzenia współgrają ze sobą w doskonałej harmonii, tworząc prywatną salę kinową w Twoim domu.

Soundbar Q950T to najwyższy model w ofercie soundbarów firmy Samsung. Pierwszy na świecie, w którym zastosowano format 9.1.4. Tak więc do formatu 7.1.4 dodane zostały dwa głośniki szerokopasmowe - lewy i prawy, dzięki czemu uzyskany dźwięk może jeszcze lepiej podążać za obiektem na ekranie w bardziej realistyczny sposób.

We wnętrzu soundbara Q950T znajdziemy 15 przetworników dźwięku, które zostały rozmieszczone w pomysłowy sposób. Dzięki temu soundbar Q950T może stanowić alternatywę dla pełnoprawnego systemu kina domowego. Efekty przestrzenne zaskoczą niejednego miłośnika kina dzięki dwóm bezprzewodowym głośnikom tylnym.


Z kolei za głęboki bas odpowiada bezprzewodowy subwoofer. Po raz pierwszy na świecie możemy podczas oglądania filmów czy transmisji sportowych korzystać jednocześnie z głośników w telewizorze QLED z 2020 rokuoraz z soundbarów Q-Serii. W klasycznych telewizorach bez Q-Symphony głośniki telewizora zostają wyłączone po tym, gdy do zestawu podłączymy soundbar.

Podobnie jak w soundbarze Q950T, także w Q900T zadbają o to technologie typu Dolby Atmos i DTS:X, a Funkcja Adaptacji Dźwięku zoptymalizuje dźwięk w taki sposób, by wszystkie szczegóły były tak samo słyszalne, niezależnie od natężenia dźwięku. Obecne są one w obu soundbarach, podobnie jak kanał zwrotny eARC. Pozwala on telewizji cyfrowej lub serwisom VOD (np. Netflix) nadawanie filmów i seriali ze wsparciem kodeków Dolby Atmos, DTS:X, DTS-HD MA i Dolby TrueHD.

Dla kinomanów i dla graczy

Soundbary Samsung Q950T i Q900T mają także sporo do zaoferowania graczom. Najlepszym tego przykładem jest Tryb Gry Pro, który automatycznie uruchamia się po włączeniu konsoli. Soundbar na bieżąco optymalizuje dźwięk w każdej scenie, dzięki czemu gra staje się jeszcze bardziej wciągająca. 

Samsung cały czas doskonali design urządzeń i ich funkcjonalność. W porównaniu do ubiegłorocznych modeli, nowe soundbary są niższe - mają wysokość 69,5 mm i lepiej dopasowują się do telewizora.

Oba soundbary są zgodne z aplikacją SmartThings, co ułatwia dostęp do ulubionych serwisów muzycznych, takich jak Amazon Music, Spotify, Tunein, czy iHeart Radio. Z kolei dzięki funkcji Dotknij i Odtwórz można łatwo udostępniać muzykę odtwarzaną na smartfonie bezpośrednio na soundbarze.

Najlepsze połączenie na jesienne wieczory

Jeżeli nie mogliście się nadziwić efektom specjalnym w największych kinowych przebojach, to teraz doświadczycie ich w pełniejszy sposób. Duet soundbar Q950T lub Q900T w połączeniu z jednym z tegorocznych telewizorów QLED marki Samsung, zabierze Was w nieodkryte rejony filmów i doznań audiowizualnych.

Soundbary Q950T i Q900T sprawdzą się nie tylko w zadaniach specjalnych, ale również codziennych czynnościach. Sprzęty audio Samsunga są przydatne także wtedy, gdy telewizor nie jest włączony. Błyskawicznie sparujemy je za pomocą Bluetooth ze smartfonem lub tabletem. Po połączeniu możemy puszczać ulubioną muzykę czy podcast, bez angażowania telewizora. To bardzo praktyczne i rozsądne rozwiązanie.

Nowe soundbary Samsung Q950T i Q900T są dostępne w polskich sklepach od września bieżącego roku. Najlepiej sprawdzą się w połączeniu z tegorocznym modelem telewizora Samsung QLED, więc dobrze zaopatrzyć się w jeden z nich. Zwłaszcza teraz, gdy nie można udać się na stadion na mecz ulubionej drużyny. Dzięki soundbarom Samsunga każdy mecz w grze zabrzmi jak na stadionie, a tegoroczny model telewizora QLED sprawi, że nie przegapimy żadnej akcji bramkowej.

Prezentacja partnera