Reklama

Starsze telewizory LG doczekały się obsługi AirPlay 2 i HomeKit

Koreański producent wreszcie zdecydował się zaktualizować modele inteligentnych telewizorów z 2018 roku o dwie popularne usługi.

Południowokoreańskie przedsiębiorstwo obiecywało wsparcie dla HomeKit i AirPlay 2 od wielu miesięcy, dopiero teraz usługi trafiły na telewizory z 2018 roku.

AirPlay 2 to specjalna technologia zaprojektowana przez Apple, służąca do przesyłania na telewizor muzyki oraz obrazów metodą bezprzewodową. Transmisja odbywa się poprzez WiFi co czyni ją szybszą i mniej zawodną. Rozwiązanie to zadebiutowało w 2010 roku i niemal od razu zaczęło pojawiać się na urządzeniach audio oraz telewizorach z funkcją SMART.

HomeKit na telewizorach zadebiutował natomiast w 2019 roku. Technologia ta umożliwia zintegrowanie platformy smart home od Apple’a do naszych odbiorników.

Reklama

Aktualizacja starszych urządzeń o te dwa rozwiązania to bez wątpienia dobra wiadomość. Szkoda jedynie, że konkurencyjne firmy, takie jak Samsung, Sony, a nawet Vizio już dawno dostosowały swoje urządzenia pod działanie wspomnianych usług.

----------------

Samochód 20-lecia na 20-lecie Interii!

ZAGŁOSUJ i wygraj ponad 20 000 złotych Kliknij!

Zapraszamy do udziału w 5. edycji plebiscytu MotoAs. Wyjątkowej, bo związanej z 20-leciem Interii. Z tej okazji przedstawiamy 20 modeli samochodów, które budzą emocje, zachwycają swoim wyglądem oraz osiągami. Imponujący rozwój technologii nierzadko wprawia w zdumienie, a legendarne modele wzbudzają sentyment. Bądź z nami! Oddaj głos i zdecyduj, który model jest prawdziwym MotoAsem!

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama