Reklama

Tańczy, gra i klaszcze - Rolly

Salwy śmiechu i ogólne rozbawienie - tak ludzie reagują na odtwarzacz muzyczny Rolly, który... tańczy do tego, jak mu zagrają.

Rolly przypomina piłkę do rugby, gadżet ten porusza się w takt muzyki, którą zgramy na jego pamięć wewnętrzną. Jak opisuje Rolly jego główny twórca, Nabukiho Oguchi, jest to zupełnie nowe podejście do odtwarzacza muzycznego. Oguchi-san jest znany z niekonwencjonalnego podejścia do elektroniki użytkowej - to on był jednym z twórców robota-psa AIBO.

Omawiany tańczący odtwarzacz wykorzystuje Clear Sound i ma wbudowany akcelerometr. Ponadto zastosowano w nim technologie SensMe znaną z odtwarzaczy Walkman i komórek Sony Ericsson (zmiany tematyczne słuchanej muzyki). Wyposażono go w stereofoniczne głośniki z magnesami neodymowymi.

Reklama

Kiedy zaczyna lecieć muzyka, Rolly obraca się i miga różnokolorowymi diodami w jej rytm. Samemu możemy przygotować jego ruchy lub skorzystać z automatycznego dostrajania. Co więcej, dzięki Bluetooth można zsynchronizować aż 7 odtwarzaczy Rolly do wspólnego tańca. Jak wygląda to w praktyce - zapraszamy do oglądnięcia materiałów wideo. W najbliższym czasie przygotujemy test tej zabawki audio.

Łukasz Kujawa, Tokio

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy