Telewizor Apple jednak nie w 2014 r.?

NPD DisplaySearch donosi, że Apple nie zaprezentuje w przyszłym roku swojego autorskiego telewizora. Priorytetem dla firmy Tima Cooka ma być teraz własny smartwatch.

Blog NPD DisplaySearch wyjaśnia, że opóźnienie we wprowadzeniu telewizora Apple nie jest spowodowany kwestiami sprzętowymi, a strategią firmy. Pod kątem technologii telewizor Apple byłby gotowy na przyszłoroczną premierę, a gigant z Cupertino wybrał już nawet dostawcę sprzętu.

Telewizor Apple musi być jednak urządzeniem innym niż sprzedawane obecnie przez amerykańskiego giganta sprzęty mobilne. Jego cena i gabaryty raczej będą wykluczały wymianę urządzeń co kilka lat, jak to ma miejsce w przypadku iPhone'ów czy iPadów. Użytkownicy zmieniają smartfony i tablety średnio co 2-3 lata, natomiast telewizory co 7-8 lat.

Wstrzymując się z premiera własnego telewizora, Apple chce mieć pewność czy zaoferowane przez nich urządzenie będzie faktycznie "topowe" i spełni oczekiwania wszystkich konsumentów. Zakładając, że cena telewizora Apple nie będzie niższa niż 20 000 zł, nikogo raczej nie będzie stać na kupno niedopracowanego produktu.

Reklama

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: telewizor | Apple | Apple TV 4K

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama