Telewizory plazmowe to przeszłość. Ostatnia firma wycofuje się z produkcji!

Firma LG poinformowała, że kończy produkcję telewizorów plazmowych ze względu na brak opłacalności. Wcześniej do podobnego wniosku doszedł Panasonic i Samsung. Tym samym na rynku nie pozostał już producent, który wciąż inwestowałby w tę technologię.

LG zaprzestanie produkcji telewizorów plazmowych dokładnie 30 listopada bieżącego roku. W tym samym dniu z plazmy rezygnuje również Samsung. Głównym powodem takiej decyzji jest małe zainteresowanie klientów tą technologią i szeroka popularyzacja ekranów LCD.
 
Jeden z przedstawicieli LG przyznał, że jego firma starała się utrzymać produkcję telewizorów plazmowych najdłużej, jak tylko się dało. „Nieważne jak mocno się staramy, nie jest to już opłacalny biznes” - przyznaje.
 
Analitycy przyznają, że telewizory plazmowe nie były w stanie utrzymać prędkości rozwoju rozdzielczości ekranu, a w dodatku pochłaniały znacznie więcej energii, niż ekrany LCD.
 
Oczywiście zaprzestanie produkcji nie oznacza, że telewizory te od razu znikną ze sklepów. Z miesiąca na miesiąc będą jednak coraz trudniej dostępne. Jeżeli zatem myślicie o plazmie w swoim salonie, teraz jest najbardziej odpowiedni moment do zakupu.

Reklama

Źródło informacji

instalki.pl
Dowiedz się więcej na temat: Telewizor
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy