Telewizyjny pirat Cyfry+ zatrzymany

Policja zatrzymała 51-latka, którego złapano na kradzieży sygnału wizyjnego. Oszust wykorzystywał satelitarną platformę Cyfra+.

Podczas zatrzymania ujawniono pracujące urządzenie do rozdzielania uprawnień do odbioru sygnału cyfrowego z nienależącą do zatrzymanego kartą abonencką Cyfry+. Policjanci zabezpieczyli 11 dekoderów oraz 22 karty abonenckie, które stanowią własność Cyfry+. Ciekawostką jest fakt, że w trakcie zatrzymania na komputerze 51-latka otwarte były strony internetowe , które zawierały informacje o nielegalnych sposobach przerabiania dekoderów i rozdzielania sygnałów.

Jak ustalili policjanci, mężczyzna w sposób niedozwolony przerabiał dekodery, wgrywając oprogramowanie umożliwiające sharing. Z ustaleń wynika, że część zabezpieczonych dekoderów pochodziła z wyłudzeń dokonanych przez osoby zawierające umowy z dostarczycielem sygnału i niepłacące - wymaganego na podstawie zawartej umowy - abonamentu. Funkcjonariusze sprawdzą pochodzenie zabezpieczonych kart i dekoderów. Straty spowodowane działalnością mężczyzny szacuje się na ponad 20 tys. zł.

Zgodnie z ustawą o ochronie usług świadczonych odpłatnie drogą elektroniczną opartych lub polegających na dostępie warunkowym "osoba, która w celu użycia w obrocie, wytwarza urządzenia niedozwolone lub wprowadza je do obrotu podlega karze pozbawienia wolności do lat trzech. Tej samej karze podlega osoba, która świadczy usługi niedozwolone".

Reklama

Media2
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy