​Test Creative SBS E2900 - zestaw głośników 2.1

Creative SBS E2900 /INTERIA.PL

Reklama

Sprawdzamy debiutujący na polskim rynku zestaw głośników 2.1 firmy Creative. Co takiego oferuje model SBS E2900?

Creative Technology ma swojej ofercie kilka produktów będących połączeniem nowej i starej szkoły produktów audio. Jednym z nich jest zestawy głośników  w systemie 2.1 - model SBS E2900. To nic innego, jak zestaw na który składają się z subwoofera (jednocześnie pełniący rolę jednostki centralnej) i dwóch głośników satelitarnych.  Urządzenie korzysta z Bluetooth 5.0, ale zarazem umożliwia odtwarzanie muzyki z pendrive’a, karty SD i przy pomocy kabla 3,5 Jack. Nie zabrakło nawet anteny FM.

Old school vs new school

W pudełku, oprócz głośników, znajdziemy niewielkiego, poprawnie wykonanego pilota, kabel 3,5 mm na 3,5 mm i antenę FM. Dokładne wymiary urządzeń, jak i bardziej rozbudowaną specyfikację, można znaleźć na końcu materiału. Subwoofer został pokryty matowym, czarnym plastikiem, podobnie jak głośniki satelitarne. Największy z głośników ma panel z podstawowymi przyciskami i pokrętło zmniejszające/zwiększające głośność. Dodatkowy efekt zapewnia oświetlenie LED, które umieszczono w głośniku niskotonowym.  Można je dezaktywować. 

Reklama

Zestaw prezentuje się poprawnie, ale nie ma mowy o większej rewelacji - w tym przedziale cenowym trudno jednak oczekiwać cudów. Z przodu można znaleźć wspomniane złącze flash USB i czytnik kart SD. Jeśli ktoś pragnąłby odtwarzać muzykę w ten sposób, Creative ma dla niego gotowe rozwiązanie. Dla wielu osób bardziej przydanym okaże się wbudowane analogowe wejście AUX typu jack 3,5 mm, dzięki niemu podepniemy do zestawu komputer, laptopa, monitor, telewizor posiadający analogowe wyjście 3,5 mm lub inne urządzenie z takim złączem. Trochę brakuje cyfrowego złącza audio, ale wszystko - raz jeszcze - zależy od naszych potrzeb. Kluczowym elementem pozostaje rzecz jasna Bluetooth 5.0  z profilem transmisji bezprzewodowej A2DP, to on sprawi, że z zestawem sparujemy urządzenie obsługujące transmisję przez ten protokół.

Jak to gra?

SBS E2900 ma mocy 60W w RMS (moc szczytowa do 120 W). Głośniki satelitarne, podłączane kablami (około metr długości), mają dwuzakresowe, 3-calowe przetwornik o mocy 15W. Sam  subwoofer w systemie "front-firing" ma 5,25-calowy głośnik niskotonowy o mocy 30W.  Co daje nam taka kombinacja? W skrócie: "poprawne granie". A rozszerzając tę myśl?

Podczas testów słuchaliśmy utworów z różnego przekroju tematycznego: od jazzu, przez muzykę hity z list przebojów (Dua Lipa), na muzyce filmowej kończąc. Korzystaliśmy zarówno ze streamingowych serwisów muzycznych (Spotify, YouTube Music), a także nośników fizycznych (pendrive). SBS E2900 sprawdził się na każdym polu nieźle, radząc sobie z dowolnym pasmem. Nie ma oczywiście mowy o jakości godnej audiofilów czy nawet droższego sprzętu - to raczej propozycja dla osób szukających "złotego środka", czegoś nie schodzącego poniżej pewnego poziomu. Przykładowo, osoby subwoofer nie dostarcza tonów tak niskich, aby trzęsły one mniejszym mieszkaniem, ale do standardowego słuchania muzyki w bloku lub do przysłowiowej "domówki" - będzie w sam raz.

Podsumowanie

Cena: około 369 zł

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy