Top 5 głośników bezprzewodowych

Nieustannie rosnący popyt na laptopy generuje zapotrzebowanie na dodatki. Jednym ze skutecznych sposobów redukcji niedostatków nagłośnienia jest kupno zewnętrznego zestawu głośników. W tym sektorze coraz popularniejsze są głośniki bezprzewodowe.

To skuteczne rozwiązanie problemu niedostatecznego nagłośnienia, które jest seryjnie montowane w laptopach (z wyjątkiem najbardziej prestiżowych modeli). Brak kabli jest korzystny także dla użytkowników komputerów stacjonarnych, którzy po prostu nie lubią zbędnej plątaniny.

Lider i ceny

Według danych sklepu Komputronik.pl na polskim rynku tego typu produktów karty rozdaje Creative. W najnowszym rankingu bezprzewodowych głośników sprzęt tej marki zajął aż trzy miejsca pięć możliwych. Polscy użytkownicy są skłonni przeznaczyć na zestaw grający bez pośrednictwa kabli najczęściej od 229 do 549 zł. Średnia cena wybieranych w październiku zestawów wynosiła 379 zł.

Reklama

Technologie

Każdy z wymienionych wyżej zestawów korzysta z technologii Bluetooth. Dzięki temu może współpracować nie tylko z notebookami, ale także z takim sprzętem przenośnym, jak iPhone'y czy iPad'y. W ten sposób młodsi użytkownicy mogą zorganizować spontaniczne spotkanie towarzyskie z dobrze brzmiącą muzyką w skateparku, na plaży i w innych miejscach, gdzie nie będzie to zakłócało spokoju sąsiadom. Pierwsze cztery modele - spośród najchętniej kupowanych - to głośniki zamknięte w pojedynczej obudowie. Dopiero piąty zestaw składa się z trzech oddzielnych urządzeń - głośnika głównego oraz dwóch satelitarnych.

Top 5 głośników

1. Creative D100

2. Logitech Wireless Speaker Z515

3. Creative D200

4. JBL On Tour Xtreme Bluetooth

5. Creative Inspire S2 Wireless 2.1

Źródło informacji

Komputer w Firmie
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama