Reklama

TVP obiecuje HD, chce więcej miejsca na DVB-T

Telewizja Polska chce dla siebie więcej miejsca w naziemnej telewizji cyfrowej (DVB-T). W zamian obiecuje nadawanie swoich głównych kanałów w wysokiej rozdzielczości.

Na antenie TVP Info dobyła się debata o naziemnej telewizji cyfrowej, która - według planów - telewizję analogową w Polsce całkowicie zastąpi do lipca 2013 roku. Telewizja Polska skarży się, że przydzielony jej trzeci multipleks nie pokryje swoim zasięgiem całej Polski, co może utrudnić widzom dostęp do kanałów TVP.

Publiczny nadawca chciałby dla siebie więcej miejsca na DVB-T. Andrzej Kaźmierski dyrektor Biura Technologii Inwestycji i Zakupów TVP przyznał, że spółka chce dla siebie "półtora multipleksu". Wtedy publiczny nadawca mógłby nadawać kanały w jakości HD - planuje się na pierwszym multipleksie udostępnić TVP1 HD i TVP2 HD. Z kolei trzeci multipleks zawierałby kanały tematyczne (np. TVP Kultura czy TVP Dokument).

Media2
Dowiedz się więcej na temat: telewizja | TVP

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy