Ultra HD w PlayStation 4? Nie ma szans!

PlayStation 3 radzi sobie z Full HD z płyt Blu-ray, ale gry są nadal raczej w niższych rozdzielczościach. W PS4 pewnie będzie już inaczej. Na rozdzielczości w granicach 7680 na 4320 nie mamy jednak co liczyć.

"Ultra HD stwarza wiele praktycznych problemów dla twórców chcących dostarczyć nowy format dla klientów. Nieskompresowane wideo i audio w Ultra HD zajmuje dużo miejsca - 3,5 terabajta dla 18-minutowego klipu. Prototypowy wyświetlacz UHD może czerpać więcej prądu niż cały dom. Pierwsze kamery UHD ważą około 45 kilogramów".

Tak o technologii pisze wiseGEEK i trudno się nie zgodzić, że w obliczu takich przeszkód wizja następnej generacji konsoli do gier z UHD jest dość nieprawdopodobna. Inna sprawa, że UHD nie jest nam obecnie do niczego potrzebne. W przypadku gier przydałoby się najpierw płynne i dostępne w każdym tytule 1080p. W przypadku filmów nie inwestować w wyższe rozdzielczości, nie mając ani telewizorów, ani nośników, ani odtwarzaczy wspierających takie cuda.

Nawet Japończycy są, póki co, ostrożni w propagowaniu wizji superwysokiej rozdzielczości. Japońskie NHK Science and Technical Research Laboratories planuje popularyzację tego standardu, ale dopiero w roku 2025.

Reklama

Tak więc na Ultra HD w PS4 nie ma szans. Bez względu na to, czy konsola wyjdzie za dwa, trzy czy jeszcze więcej lat. Ale przy odrobinie szczęścia uda się nam dożyć do tej ewolucji.

http://hdtvmania.pl/

HDTVmania.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy