Walkman wideo - E450 i A840

Sony poinformowało planach wprowadzenia na rynek nowych odtwarzaczy Walkman - modelów E450 oraz A840. Czym wyróżniają się one na tle innych tego typu urządzeń?

Walkman E450

Dostępny w pięciu wyrazistych kolorach. Ten model korzysta z technologii SensMe. Automatycznie analizuje ona zawartość biblioteki muzycznej i tworzy szereg kanałów tematycznych, od melancholijnego do energetyzującego.

Nowością jest funkcja Lyrics Sync, która obsługuje pliki w popularnym formacie .lrc i wyświetla na ekranie tekst odtwarzanego utworu. Premierową innowacją jest również tryb Karaoke, umożliwiający śpiewanie przy akompaniamencie ulubionych nagrań.

Kolejna nowość to funkcja nauki języka, ułatwiająca opanowanie trudnych fraz. Po jej włączeniu odtwarzacz powtarza w pętli, w zwolnionym tempie wybrany fragment nagrania, bez zmiany wysokości dźwięku i bez szkody dla czystości brzmienia.

W modelu z serii E450 zastosowano także technologie Clear Bass i Clear Stereo, które zostały uzupełnione o nowy system DSEE (Digital Sound Enhancement Engine).

Reklama

Nowa technologia VPT (Virtual Phones Technology) nadaje dodatkowy wymiar muzyce słuchanej przez słuchawki. Dzięki modelowaniu akustyki pozwala na wybór pięciu przestrzeni dźwiękowych - od kameralnego klubu po największą scenę. Dodatkową zaletą jest funkcja normalizacji głośności, zmniejszająca skoki głośności przy zmianie utworów odtwarzanych w trybie losowym.

Po jednym naładowaniu akumulator odtwarzacza wystarcza teraz - według zapewnień producentów - do 50 godzin odtwarzania muzyki lub do 10 godzin odtwarzania filmów.

Walkman A840

Ta linia została wyposażona w ekran OLED o przekątnej 2,8", wzmacniacz cyfrowy S-Master i system osłabiania zewnętrznych hałasów. Rozszerzył się także wachlarz dostępnych pojemności, które obecnie wynoszą od 8 do 64 GB (A847). Ta ostatnia pozwala na zapis do 15 000 utworów lub do 244 godzin filmu. Pozostałe funkcje A840 przywodzą na myśl opisywany powyżej model.

Walkman wideo E450/E450K będzie dostępny od października, a seria A840 od września tego roku.

INTERIA.PL/materiały prasowe

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama