WSJ: Toshiba przestaje sprzedawać telewizory w USA

Japoński gigant elektroniki Toshiba podjął decyzję o wycofaniu się z amerykańskiego rynku telewizorów - czytamy w dzienniku "The Wall Street Journal". Produkcję pod tą marką przejmie tajwańska firma.

Japonia stopniowo wycofuje się z telewizorów. Po zamknięciu przez Pioneer swojej komórki odpowiedzialnej za telewizory oraz reorganizacji i innego podejścia do biznesu przez Panasonic oraz Sony, przyszła pora na Toshibę. Według dziennika "The Wall Street Journal", produkcja zostanie przekazana firmie  Taiwan's Company. Oznacza to, że na amerykańskim rynku sprzedawane będą telewizory z marką Toshiba, ale nie będą za nimi stali Japończycy.

Otrzymaliśmy komentarz od Toshiby:

"Restrukturyzacja dotyczy rynku północno-amerykańskiego, w przypadku innych rynków wciąż trwają negocjacje i nie podjęto jeszcze decyzji co do konkretnego modelu biznesowego. Toshiba nie rezygnuje z produkcji telewizorów. Compal jest właścicielem fabryki w Meksyku, która produkowała telewizory na rynek północno-amerykański już od 2011 roku, teraz jeszcze na podstawie licencji będzie odpowiadała za technologię, design, marketing i sprzedaż, jednak wciąż będą to telewizory marki Toshiba, ponieważ Toshiba będzie certyfikowała pod względem jakości każdy model, który pojawi się w sprzedaży. W przypadku rynku europejskiego nie możemy się jeszcze wypowiadać co do restrukturyzacji ponieważ rozmowy wciąż trwają. Compal w chwili obecnej jest licencjonowanym partnerem jedynie w Ameryce Północnej"

Reklama

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: telewizja 4k | Toshiba

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy