Zakrzywiony telewizor Ultra HD o przekątnej 105 cali

Firma LG zapowiedziała, że podczas styczniowych targów CES w Las Vegas zaprezentuje pierwszy na świecie zakrzywiony telewizor Ultra HD o przekątnej 105 cali. Nie trzeba było czekać długo na odpowiedź Samsunga.

Model 105UB9 ma proporcje ekranu CinemaScope 21:9 i jest to największy na świecie zakrzywiony telewizor UHD świata. Telewizor obsługuje rozdzielczość na poziomie 5120 pikseli na 2160 pikseli. LG zapewnia, że pomimo takich rozmiarów - obraz, kolory i podświetlenie będą "reprezentować najwyższą półkę". Co więcej, Koreańczycy mieli znaleźć sposób na wyprodukowanie panelu Ultra HD tak innowacyjnego, że sprawdza się on także w zakrzywionym modelu telewizora. Wcześniej do produkcji zakrzywionych telewizorów wykorzystywano technologię OLED. Kolejną zaletą poszerzonego ekranu jest możliwość wyświetlania informacji o programie, bez potrzeby przerywania oglądanej audycji.

Reklama

- Jesteśmy dumni, że podczas największych na świecie targów elektroniki użytkowej możemy zaprezentować nasz 105-calowy telewizor Ultra HD z zakrzywionym ekranem - powiedział In-kyu Lee, wiceprezes oraz szef oddziału TV w dziale Home Entertainment firmy LG

Nie trzeba było długo czekać na reakcję Samsunga - który zapowiedział (a raczej obiecał), że oni także zaprezentują w Las Vegas podobny produkt. Na razie szczegółów jednak brak.

Redakcja INTERIA.PL będzie obecna - jak co roku - na targach CES. Samemu przekonamy się, jak sprawdza się to rozwiązanie.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: zakrzywiony ekran | zakrzywiony telewizor | CES 2014 | 4K
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy