40 milionów lustrzanek Canon EOS

Canon poinformował o osiągnięciu rekordowego wyniku - łączna liczba wyprodukowanych przez firmę aparatów analogowych i cyfrowych lustrzanek (SLR) z serii EOS przekroczyła 40 milionów.

Seria EOS, której nazwa pochodzi od słów "Electro Optical System" (system elektrooptyczny) i jest zarazem imieniem mitologicznej greckiej bogini świtu, została wprowadzona na rynek w 1987 roku. Od tego momentu aparaty z tej serii zyskały olbrzymią popularność wśród pasjonatów fotografii na całym świecie:

- W 1987 w fabryce firmy Canon w Fukushimie w Japonii wyprodukowano pierwszą cyfrową lustrzankę EOS, model EOS 650.

- W 1997 liczba wyprodukowanych aparatów EOS przekroczyła dziesięć milionów.

- W 2003 roku Canon wyprodukował 20-milionowy aparat EOS, podwajając poprzedni, 10-milionowy rekord w ciągu sześciu lat.

Reklama

- W grudniu 2007 roku, w 20 rocznicę wprowadzenia serii EOS, produkcja cyfrowych lustrzanek z serii EOS przekroczyła 30 milionów - w cztery lata po osiągnięciu progu 20-milionów.

- W kwietniu 2010 roku Canon osiągnął obecny, 40-milionowy rekord - wzrost o 10 milionów sztuk w cztery lata i dwa miesiące.

Seria EOS została wprowadzona na rynek jako zupełnie nowy system lustrzanek cyfrowych z autofokusem i pierwszym na świecie złączem elektronicznym, które zapewniało pełną elektroniczną kontrolę nad całym aparatem. Duża szybkość i łatwość obsługi były nieodłącznymi cechami kolejnych produktów, w tym oryginalnego profesjonalnego modelu EOS-1 z 1989 roku i kompaktowego aparatu EOS 500 z 1993 roku.

Po wprowadzeniu modelu EOS D30 w 2000 roku Canon opracował wiele technologii, których celem było zapewnienie jak najlepszej jakości obrazu, takich jak matryce CMOS, wysokowydajne cyfrowe przetworniki obrazu DIGIC oraz szeroka gama obiektywów EF.

W 2009 roku Canon poinformował o wyprodukowaniu 50-milionowego obiektywu EF. Japoński producent wytworzył 10 milionów obiektywów w ciągu dwóch lat.

W lutym tego roku Canon rozszerzył rodzinę EOS o model EOS 550D, lustrzankę cyfrową, przeznaczoną na rynek konsumencki, z 18-megapikselową matrycą CMOS, rozszerzonym zakresem czułości ISO i możliwością rejestrowania wideo w Full HD.

Fotografuj.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy