Reklama

Air Clicker - rób zdjęcia samymi palcami

To się nazywa prawdziwy minimalizm! Zamiast nosić ze sobą aparat, wystarczy wykonać palcami prosty gest i zdjęcie gotowe. Tylko w czym właściwie tkwi tajemnica?

Przede wszystkim to nie jest realny produkt, ale dosyć pomysłowy koncept. Jednak tym razem pomysł jest znacznie bardziej poważny i nie tak trudny do zrealizowania.

Yeon Su Kim wychodzi z założenia, że najłatwiej obsługiwać technologię prostymi gestami. Air Clicker to aparat składający się z pierścienia zakładanego na kciuk oraz czujnika umieszczanego na palcu wskazującym. Wystarczy wykonać taki sam gest jak przy robieniu zdjęcia normalnym aparatem - czujnik wychwyci ruch, a obiektyw na kciuku zarejestruje obraz. Air Clicker działa w połączeniu ze smartfonem i za pomocą technologii Bluetooth przesyła uwiecznione obrazy. W ten sam sposób można kręcić filmy, układając rękę w kształt przypominający obiektyw.

Reklama

Trudno jest odmówić temu konceptowi pomysłowości, jednak dzisiejsze aparaty w telefonach w zupełności wystarczą do robienia szybkich zdjęć. Natomiast osoby zajmujące się fotografią na poważnie, z pewnością nie będą usatysfakcjonowane takim rozwiązaniem. No cóż, przynajmniej na papierze ładnie to wygląda.

Grzegorz Nowak

http://gadzetomania.pl

Gadżetomania.pl
Dowiedz się więcej na temat: aparat fotograficzny

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama