Aparat "na ramie" i inne nowości od Casio

Firma Casio zaprezentowała nowe modele aparatów cyfrowych. Wśród premier znajduje się jeden, bardzo oryginalny model - Exilim EX-TR100.

Nowe aparaty Casio zostały pokazane podczas targów Consumer Electronics Show (CES) 2011 w Las Vegas. Firma zaprezentowała pięć kompaktów, które posiadają innowacyjne rozwiązania technologiczne i funkcje takie jak Multi Frame SR Zoom, HDR Art czy Exilim Engine HS.

Najciekawszą z nowości jest Casio Exilim EX-TR100. Aparat jest pierwszym kompaktem w ofercie japońskiego producenta, który został wyposażony w oryginalny wyświetlacz LCD, umieszczony w specjalnej ramce. Dzięki niej trzycalowy panel dotykowy dostosowuje się do aktualnego położenia aparatu i może być obracany w poziomie i pionie.Ekran połączony został ze stałoogniskowym, 21 mm obiektywem o jasności f/2,8, a sercem aparatu jest 12-megapikselowa matryca CMOS BSI. Exilim EX-TR100 posiada także opcje kręcenia filmów Full HD w rozdzielczości 1920x1080 oraz rejestracji obrazu w trybie hi-speed z prędkością dochodzącą do 240 klatek na sekundę.

Reklama

Pozostałe nowości Casio są już mniej rewolucyjne. Exilim EX-H30 łączy w sobie cechy zarówno popularnego EX-H15 jak i debiutującego ostatnio na rynku polskim EX-H20G. Aparat stworzony został z myślą o pasjonatach podróży. Nowość potrafi wykonać nawet 1000 zdjęć na jednym ładowaniu baterii. Wartość ta może wzrosnąć w przypadku wykorzystania funkcji Energy Saving Mode. Ponadto najnowszy członek rodziny Hi-Zoom został wyposażony w system Hybrid-GPS, który może śledzić pozycję użytkownika wewnątrz budynków, a nawet pod ziemią. W EX-H30 zastosowano matrycę CCD o rozdzielczości 16 megapikseli, 24 mm szerokokątny obiektyw, a także technologię Single Frame Zoom, dzięki której aparat oferuje 19-krotny zoom.

Kolejną premierą jest hi-speedowy Casio Exilim EX-ZR100. W aparacie zastosowano fukcje HDR oraz HDR Art, a także w technologię Multi Frame SR Zoom dzięki której 7-krotny zoom optyczny jest konwertowany do 14-krotnego zoomu cyfrowego. W cyfrówce wykorzystano matrycę High-sensitivity CMOS o rozdzielczości 12,1 megapikseli, a także 24 mm szerokokątny obiektyw.

Ostatnie z nowości to aparaty Exilim EX-ZS10 i EX-ZS5. Pierwszy z nich to ultracienki kompakt o grubości nieco ponad 1,6 cm, wyposażony w funkcję nagrywa filmy w jakości HD w rozdzielczości 1280x720. Z kolei drugi model - Casio Exilim EX-ZS5 - to aparat do obsługi którego wystarczy jeden klawisz odpowiadający za wszystkie niezbędne funkcje. W modelu tym został przyspieszony proces zapisu obrazów, które są dostępne niemal natychmiast po wykonaniu zdjęcia. Oba kompakty wyposażono w matrycę o rozdzielczości 14,1 megapikesli, 5-krotny zoom optyczny i 26 mm obiektyw.

Na antenie RMF FM w sobotę 8 stycznia między 10:00 a 15:00 Marta Grzywacz i Piotr Jaworski będą rozmawiać o najważniejszych trendach 2011 roku - w tym o technologiach. Warto posłuchać.

Na antenie RMF FM w sobotę 8 stycznia między 10:00 a 15:00 Marta Grzywacz i Piotr Jaworski będą rozmawiać o najważniejszych trendach 2011 roku - w tym o technologiach. Warto posłuchać.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Casio
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy