Canon szykuje odpowiedź na Mikro Cztery Trzecie?

Pojawienie się niewielkich aparatów z wymienną optyką i bez mechanizmu lustra wywołało sporą rewolucję na rynku sprzętu fotograficznego. W tej niszy tej wciąż brakuje dwóch największych producentów sprzętu - Nikona i Canona.

Pierwszy z nich zapowiedział niedawno prace nad własnym aparatem typu EVIL. Okazuje się, że i Canon nie pozostaje w tej kwestii bezczynny. Masaya Maeda, przedstawiciel japońskiego producenta w rozmowie z dziennikarzem agencji Reuters przyznał, że firma prognozuje wzrost sprzedaży sprzętu w roku 2010. Jest to spowodowane planem wprowadzenia nowego modelu aparatu, który stałby się konkurencją dla coraz bardziej popularnego systemu Mikro Cztery Trzecie i jemu pokrewnych.

Czy będzie on pozbawiony lustra? Masaya Maeda nie wypowiedział się jednoznacznie, stwierdził jednak, że wcale nie jest to konieczne. Według niego, to nie fakt posiadania przez aparat lustra jest dla klientów najważniejszy, lecz jakość zdjęć. Zasadniczy jest także rozmiar i waga - dla większości użytkowników aparatów parametry te powinny być niewielkie. Nad tym pracują teraz inżynierowie Canona, jednak na więcej szczegółów, będziemy musieli jeszcze trochę poczekać.

Ola Błażowska

http://fotoblogia.pl/

Reklama

Źródło informacji

Fotoblogia.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama