Cyfrówka na wakacje

Jaki sprzęt fotograficzny Polacy zabiorą tego lata na wakacje? Serwis Ceneo przeprowadził analizę popularności aparatów cyfrowych, w której sprawdził, które modele kompaktów cieszą największym zainteresowaniem klientów.

Autorzy zestawienia wzięli pod uwagę różne upodobania, umiejętności a przede wszystkim zasobność portfela Polaków i sprawdzili popularność poszczególnych modeli cyfrówek w kilku przedziałach cenowych. Poczynając od najtańszych pstrykaczy na bardziej zaawansowanych kompaktach kończąc.

Obecnie aparat cyfrowy można kupić już nawet w cenie 200-300 zł, a zdjęcia nim wykonane można uznać za całkiem przyzwoite. Płacąc już jednak 600 zł można zakupić aparat, który dla przeciętnego użytkownika będzie w zupełności wystarczający. Dla przykładu wśród kompaktów w cenie do 600 zł prym wiedzie model Fujifilm FinePix S160. I okazuje się, że za te cenę otrzymujemy aż 15-krotny zoom optyczny i rozdzielczość 12 mln pikseli!

Reklama

Więcej dodatkowych możliwości dają już jednak cyfrówki ze średniej półki, takie w przedziale cenowym od 600 do 1000 zł. Tutaj możemy już otrzymać zdjęcia lepszej jakości bez większego wysiłku. Modele tej klasy i z tego zakresu cenowego polecane są dla tych użytkowników, którzy chcą w trybie automatycznym robić ładne, kolorowe zdjęcia.

Zaawansowane kompakty to już propozycja dla tych, którzy oczekują zdjęć dobrej jakości, ale jeszcze nie są gotowi bądź nie chcą kupować lustrzanki. Kompakt za cenę powyżej tysiąca złotych to idealny model pośredni. Tego typu sprzęt posiada już wiele funkcji manualnych i można się na nim wiele nauczyć. Leniwy użytkownik może natomiast skorzystać z funkcji automatycznych. Tak czy owak jakość zdjęć będzie już naprawdę wysoka.

Z obserwacji Ceneo wynika, że wśród tańszych modeli cyfrówek królują aparaty Fujifilm, Sony i Panasonica. Canon i Nikon swoją ofertę kierują dla bardzie wymagających klientów.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy