Instagram ma 100 mln użytkowników miesięcznie

​Na początku tego roku Instagram poinformował o przekroczeniu bariery 90 mln aktywnych użytkowników miesięcznie. Teraz z kolei ogłoszono, że w niespełna 2 miesiące przybyło dodatkowych 10 mln osób, dając łącznie ponad 100 mln aktywnych użytkowników w miesiącu. Wszystko wskazuje na to, że zainteresowanie w tym roku będzie jeszcze większe niż dotychczas.


Pozostałe statystyki również robią wrażenie. Serwis należący obecnie do Facebooka pochwalił się, że dziennie użytkownicy przesyłają ok. 40 mln zdjęć, natomiast w ciągu zaledwie sekundy pojawia się 8500 nowych "lajków" oraz 1000 komentarzy. Współtwórca serwisu, Kevin Systrom, na swoim blogu dodał: "To co widzimy jest rezultatem lepszego połączenia świata i wzajemnego zrozumienia poprzez fotografię". Obecnie z Instagramu korzystają już także gwiazdy światowego formatu i celebryci, co dodatkowo napędza rozwój projektu.

Reklama

Od startu serwisu w październiku 2010 roku nic nie wskazywało na tak wielką popularność. Po tym jak Facebook wykupił projekt za miliard dolarów, część badaczy rynku twierdziła, że firma Zuckerberga może tylko na tym stracić. Teraz jednak już nikt nie powinien mieć wątpliwości w tym temacie, zaś popularność Instagramu przy takim wzroście może w ciągu kilku miesięcy wzrosnąć o kolejne 50 mln użytkowników.

Źródło informacji

instalki.pl
Dowiedz się więcej na temat: Instagram | Facebook

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama