Instagram rośnie w siłę - ma 50 mln użytkowników

Po wypuszczeniu aplikacji na Androida i zakupieniu firmy przez Marka Zuckerberga Instagram rośnie w niesamowitym tempie. Ostatnio przybywa po 5 mln użytkowników tygodniowo. Coraz ciekawsze staje się pytanie, jak Facebook to wykorzysta.

Miliard za Instagram to dużo czy mało? Opinie na ten temat są bardzo różne. Wiadomo na pewno, że Kevin Systrom na początku chciał za swoje dziecko 2 miliardy, więc Zuckerberg i tak ostro się targował.

Niezależnie od tego, po co kupił Instagram - czy po to, żeby na nim zarabiać, czy tylko po to, by wyeliminować rosnące zagrożenie z jego strony dla Facebooka - miło patrzeć, jak ta niszowa do niedawna aplikacja, służąca do poprawiania zdjęć i wrzucania ich do serwisów społecznościowych, rośnie.

Mashable donosi, że Instagram ma już 50 mln użytkowników, z czego 5 mln pozyskał w ciągu ostatniego tygodnia. Na początku kwietnia, zanim wypuszczono aplikację na Androida i zanim pojawiła się informacja o zakupie przez Facebook, miał on "zaledwie" 30 mln użytkowników.

Reklama

Rok 2012 Instagram zaczynał z 15 mln użytkowników (i już wtedy pisaliśmy, że jest sporym hitem wśród startupów). Teraz ponad 3 razy tylu internautów korzysta z aplikacji.

Branża IT dużo już widziała, ale to naprawdę imponujący wzrost. Mashable szacuje, że wciąż ok. 80% użytkowników to właściciele iPhone'ów, co oznacza, że to szaleństwo jeszcze na dobre się nie zaczęło wśród androidowców. Choć mój timeline na Twitterze mówi co innego - ostatnio jest dosłownie zalany zdjęciami pokolorowanymi Instagramem. "Artystyczne" zdjęcia zwykłych ulic, aut, dzieci, obiadu na stole. Zwariować można.

Ciekaw jestem, czy ta moda się skończy tak szybko jak się zaczęła, czy może aplikacja przetrwa, rozwinie się i zacznie na siebie zarabiać. Jak sądzicie? Używacie już Instagramu?

Michał Wilmowski

http://fotoblogia.pl

Źródło informacji

Fotoblogia.pl
Dowiedz się więcej na temat: Instagram | Aparat fotograficzny | Smartfon
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy