Reklama

Jak chronić aparat fotograficzny przed kradzieżą

Wielu fotografów inwestuje w sprzęt najwyższej jakości. Wartość samych akcesoriów: obiektywów, statywów czy lamp błyskowych przewyższa często koszty samego aparatu. Dlatego warto pomyśleć o jego właściwym zabezpieczeniu przed kradzieżą.

Na liście najczęściej kradzionych rzeczy, poza laptopami i telefonami, znajdują się również aparaty fotograficzne. Złodziej może wykorzystać chwilę, w której fotograf skupiając się na uchwyceniu najlepszego ujęcia, nie patrzy na resztę sprzętu. Dlatego warto upewnić się, czy torba ze sprzętem fotograficznym jest wystarczająco zabezpieczona. Ochronę przed kradzieżą oferują torby marki Pacsafe.

Każda torba z serii Camsafe zawiera panele eXomesh, czyli lekką, elastyczną, wytrzymałą siatkę stalową, zalaminowaną między dwoma warstwami materiału w przedniej, bocznej i dolnej części torby. Jej zadaniem jest uniemożliwienie złodziejom przecięcia materiału - tłumaczy Arkadiusz Majewski, właściciel firmy Red Bird zajmującej się dystrybucją produktów Pacsafe w Polsce. Ponadto torby zostały uzbrojone w regulowane paski, które można przypiąć do dowolnego elementu stałego, znajdującego się w naszym zasięgu. Złodziej nie przetnie paska, ponieważ każdy zawiera wszytą stalową linkę.

Reklama

O właściwym zabezpieczeniu sprzętu fotograficznego należy szczególnie pomyśleć, wyjeżdżając do egzotycznych państw. W wielu z nich turyści narażeni są na kradzieże. W hotelach, w których większość pokojów nie jest wyposażona w sejfy, zdarzają się często włamania. Chociaż utrata sprzętu fotograficznego jest kosztowną stratą, to zawsze można kupić nowy. Niestety wraz z aparatem traci się również zdjęcia z wyjazdu. Często to utrata karty pamięci jest najbardziej odczuwalna dla ofiary, gdyż znajdują się na niej zdjęcia z chwil, które chciała uwiecznić.

Marka Pacsafe oferuje następujące modele toreb zabezpieczających akcesoria fotograficzne:

CamSafe 100: Poręczna i zgrabna torba, mieszcząca aparat i najważniejsze akcesoria: baterie, karty pamięci i kabel USB. 4 litrowa komora zawiera miękką, wyściełaną kieszeń główną, z przegrodą. Dodatkowo przepinany pasek ze stalową linką posiada wbudowany zamek szyfrowy. Tak jak wszystkie produkty z serii CamSafe, torba posiada system eXomesh. Cena: 319 złotych.

DuffelSafe 100: Torba - sejf o pojemności 35 litrów. Posiada panele eXomesh, a dzięki dołączonym szelkom możemy w każdej chwili zamienić ją w wygodny plecak. Możliwość dokupienia specjalnego wkładu przeznaczonego na sprzęt fotograficzny. Cena: 759 zł.

Wkład fotograficzny do torby DuffelSafe100: Dzięki wkładowi zorganizujesz, a przede wszystkim zabezpieczysz akcesoria swojego aparatu. Uzyskasz aż jedenaście różnej wielkości przegródek. Torba DuffelSaffe100 razem z fotograficznym wkładem gwarantuje, że nasz sprzęt fotograficzny, jak i akcesoria będą profesjonalnie zabezpieczone.

INTERIA.PL/informacje prasowe

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama