Król fotografii wśród smartfonów wybrany. Dzięki czemu Huawei P40 Pro wyprzedził rywali?

Smartfon to już nie tylko narzędzie pracy. To także centrum rozrywki i aparat fotograficzny w jednym. W najnowszym rankingu serwisu DxOMark, porównującego jakość aparatów fotograficznych, pierwsze miejsce wśród smartfonów przypadło modelowi z serii Huawei P40. Co ma w sobie nowy flagowiec giganta z Shenzhen?

Smartfony Huawei, zwłaszcza te z serii P,  znane są ze swoich fotograficznych możliwości. Nie inaczej jest w przypadku najnowszych modeli. Seria P40 oferuje użytkownikom jakość fotografii rzadko spotykaną wśród smartfonów. Użytkownicy otrzymują do dyspozycji mocniejsze niż w poprzednich modelach parametry oraz innowacyjne rozwiązania, pozwalające złapać ostrość nawet przy niewielkiej ilości światła. Na uwagę zasługują także rozbudowane możliwości edycji. Huawei P40 Pro, flagowy model marki, został doceniony w rankingu DxOMark zajmując w nim pierwsze miejsce. Smartfon osiągnął rekordowy w historii tego globalnego rankingu wynik 128 punktów, wyprzedzając całą konkurencję.

Dzięki czemu popularny producent pokonał rywali?

Sprzęt fotograficzny w kieszeni

Efektowne zdjęcia z wakacji jeszcze do niedawna wiązały się z pakowaniem masywnego aparatu, a najlepiej dodatkowo kilku obiektywów, filtrów, lampy... Do tego koniecznie laptop, żeby na bieżąco korygować zdjęcia w programie graficznym. Niejeden z nas marzył o możliwości schowania aparatu do kieszeni. Rozwój technologiczny wciąż jednak pozostawiał daleko w tyle za oczekiwaniami. Jednak to uległo zmianie.

Niezadowalająca jakość obiektywu to największa bolączka pasjonatów fotografii mobilnej: wygoda wygodą, jednak aparaty w telefonach zazwyczaj ustępują jakością i głębią tradycyjnym sprzętom. Chiński producent postanowił wyjść naprzeciw tej potrzebie i podjął współpracę ze słynną firmą Leica, dzięki czemu modele w serii P40 są wyposażone w aparat Ultra Vision o rozdzielczości 50 MP i rekordowej wielkości sensora na poziomie 1/1,28". Sensor CMOS Ultra Vision rejestruje większą ilość światła, dzięki czemu zdjęcia cechują się dobrą jakością nawet w słabych warunkach oświetleniowych.

Użytkownicy smartfonów zdążyli przywyknąć już, że dobrą jakość zdjęć zapewnia kilka obiektywów. W przypadku modeli z serii P40 nie jest inaczej, a system czterech obiektywów pozwala fotografowi na wiele. Wysokiej jakości zdjęcia z pięciokrotnym zoomem optycznym i pięćdziesięciokrotnym zoomem cyfrowym? Proszę bardzo. W modelu P40 Pro+ użytkownik może zrobić zdjęcie z... 10-krotnym zoomem optycznym i nawet 100-krotnym zoomem cyfrowym.

Coś dla influencerów

W dobie mediów społecznościowych używamy trybu selfie równie często - a może nawet częściej - niż głównego. Zerknijmy więc na przedni aparat. Aparaty w modelach P40 Pro+ oraz P40 Pro zlikwidują wszelkie narzekania na niską jakość zdjęć. Zostały one wyposażone w obiektyw fotograficzny 32MP oraz obiektyw IR do wykrywania głębi. Warto także wspomnieć, że dzięki temu wysoka jakość zdjęć zostanie także zachowana nocą.

Jak wygląda sytuacja z wideorozmowami? Osoby często używające tej funkcji również nie znajdą powodów do narzekania, dzięki możliwościom sztucznej inteligencji i połączeniu jej z aplikacją Huawei MeeTime użytkownik może prowadzić rozmowę w rozdzielczości 1080p Full HD.

Edytuj to, co nie wyszło

Chęć zatrzymania wspomnień nie zawsze idzie w parze z możliwościami technologicznymi. Zdarza się, że dynamiczne ujęcia psuje nam przypadkowy grymas, ruch fotografowanych osób bądź... nieproszeni "bohaterowie drugiego planu".  Z pomocą przychodzi wówczas opcja edycji, dzięki której możemy poprawić drobne niedociągnięcia.

W najnowszej linii P40 producent umożliwia użytkownikom innowacyjną edycję zdjęć. Na czym polega jej oryginalność? Podczas robienia fotografii za pomocą P40 Pro w krótkich odstępach czasu uruchamia się funkcja Golden Snap - AI Best Moments. Dzięki temu automatycznie wybierane są najkorzystniejsze zdjęcia - sztuczna inteligencja analizuje mimikę twarzy czy postawę osoby fotografowanej. Niechciani przechodnie w kadrze? Algorytm pozwoli wykreślić ze zdjęcia przypadkowe obiekty. Wszystko dzięki temu, że informacje są zbierane przez smartfon 1,7 sekundy przed, a także po zamknięciu migawki.

 

Artykuł powstał we współpracy z marką Huawei.

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy