Nikon D400 - wkrótce premiera?

Najprawdopodobniej Nikon D400 pojawi się już niebawem. Na oficjalnej stronie niemieckiego oddziału firmy Nikon przez krótki czas dostępna była informacja o najnowszym modelu lustrzanki japońskiego producenta.

Pierwsze plotki na temat Nikona D400 pojawiły się na początku 2009 roku. Wszyscy spodziewali się wtedy, że japoński producent zaprezentuje następcę modelu Nikon D300 podczas marcowych targów PMA. Niestety w Las Vegas nie pojawia się żadna lustrzanka, a największym hitem były zaawansowane kompakty z wymienna optyką: Panasonic LUMIX DMC-GH1 oraz Samsung NX.

Jak można było się przekonać, Nikon nie wycofał się jednak z planów wypuszczenia na rynek nowego modelu D400. Na oficjalnej, niemieckiej stronie producenta przez krótki czas dostępna była informacja o najnowszym modelu tej lustrzanki.

Reklama

W krótkim opisie można było przeczytać, że aparat zostanie wyposażony w matrycę o rozdzielczości 15,3 megapiksela, która będzie pracowała w zakresie czułości od ISO200 do ISO6400, w trybie seryjnym będzie wykonywał zdjęcia z szybkością 6 klatek na sekundę oraz pozwoli na rejestrowanie wideo w rozdzielczości Full HD.

Można przypuszczać, że nie tylko Nikon, ale i wszyscy znaczący producenci lustrzanek czekają z premierami nowych modeli aparatów do końca marca. W Japonii oraz wielu innych krajach firmy rozpoczynają nowy rok finansowy 1 kwietnia. Łatwo więc się domyślić, że informacja o nadchodzących nowych produktach powstrzyma wielu fotoamatorów przed zakupami aktualnie dostępnych modeli, a tym samym zmniejszy przychody producentów w bieżącym roku finansowym.

Fotografuj.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy