Reklama

Rok 2020 - przyszłość bez lustrzanek?

Firma Olympus udzieliła wywiadu izraelskiemu magazynowi o fotografii "Megapixel". Poza aktualnymi wydarzeniami i podsumowaniem dotychczasowego rozwoju firmy Olympus ujawnił swoje plany na przyszłość. A te są bardzo ciekawe.

Osoby zainteresowane przyszłością firmy Olympus całej fotografii najbardziej zaintryguje to oświadczenie: "Widzimy, że bezlusterkowce to przyszłość fotografii cyfrowej. W ciągu 5-10 lat tradycyjne lustrzanki cyfrowe będą albo niszowe, albo nie będzie ich wcale. Dlatego uważamy, że seria aparatów PEN w dłuższej perspektywie wejdzie również na rynek aparatów profesjonalnych - ale to dopiero za 2-3 lata. W 2011 roku pojawi się więcej produktów PEN - będą to zarówno aparaty, jak i obiektywy."

Zdaniem Olympusa lustrzanki cyfrowe staną się produktem niszowym na rynku w ciągu 5-10 lat. Równie zagadkową wiadomością jest to, że Olympus zamierza wejść na rynek PRO. O jakie PRO chodzi? Póki co nie ma na ten temat żadnych informacji, ale według plotek taki zaawansowany model aparatu w systemie Mikro 4/3 ma zostać ogłoszony już w 2011 roku.

Reklama

Jak myślicie: czym zaskoczy nas model dla profesjonalistów? Czy Olympus zaspokoi potrzeby zaawansowanych użytkowników?

http://fotoblogia.pl/

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy