Samsung HZ1 - bardzo szerokokątny hiperzoom

Podczas targów Photokina 2008 firma Samsung zaprezentowała bardzo interesujący model niewielkiego cyfrowego kompaktu z 10-krotnym zoomem o zakresie ogniskowych 24-240 mm.

Zaprezentowany prototyp to na razie wczesna zapowiedź modelu, który ma dopiero trafić do sprzedaży. Wiele wskazuje jednak na to, że będzie to łakomy kąsek dla wszystkich poszukujących niewielkiego, za to bardzo uniwersalnego aparatu cyfrowego.

Samsung HZ1 to dziesięciomegapikselowy aparat kompaktowy o niewielkich rozmiarach (105 x 61 x 37 mm). Jest on reklamowany jest jako pierwszy na świecie aparat z obiektywem o zakresie ogniskowych odpowiadającym 24-240 mm w aparacie małoobrazkowym.

Ponadto udostępnia on kilka zaawansowanych funkcji, takich jak rejestrowanie materiału wideo w formacie HD 720p (rozdzielczość 1280x720 pikseli w trzydziestu klatkach na sekundę) czy katalogowanie wykonanych zdjęć i filmów z poziomu aparatu. Do jego zalet zaliczyć można też podwójny (optyczno-cyfrowy) system stabilizacji obrazu.

Reklama

Inne cechy charakterystyczne tego modelu to m.in. bardzo popularny system detekcji twarzy, wyzwalanie migawki "na uśmiech" czy też jej blokada w momencie, gdy fotografowana postać mruży lub mruga oczami. Obsługa aparatu odbywa się za pomocą 2,7-calowego wyświetlacza LCD o rozdzielczości 230 tysięcy punktów.

Producent nie ujawnił niestety, kiedy Samsung HZ1 trafi do sprzedaży, ani też jaka jest jego sugerowana cena. Jednak biorąc pod uwagę, jak trudno jest znaleźć model oferujący podobne możliwości, można się spodziewać, że znajdzie on wielu nabywców.

Fotografuj.pl
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy