Zewnętrzny monitor LCD dla filmowców

Firma Sony zaprezentowała ciekawe urządzenie dla wszystkich tych, którzy chcą dokładniej kontrolować obraz podczas nagrywania filmów. Mowa o zewnętrznym monitorze LCD dla aparatów z wymienną optyką oraz kamer wideo.

Urządzenie oznaczone symbolem CLM-V55 to monitor wideo z 5-calowym ekranem LCD o rozdzielczości WVGA (800 x 480). Ekran można zainstalować na większości aparatów z wymienną optyką, jak również - przy użyciu adaptera - na wybranych kamerach wideo. Monitor można swobodnie obracać i przechylać, co ułatwia komponowanie ujęć z różnych perspektyw, w tym zdjęć autoportretowych.

Tryb powiększenia 1:1 pozwala na dokładne sprawdzenie ostrości przez wyświetlenie wybranego fragmentu obrazu w powiększeniu, z dokładnością do pojedynczych pikseli. Uzupełnieniem tego trybu jest funkcja wyróżniania krawędzi ostro ujmowanych fragmentów obrazu.

Reklama

Regulację ustawień monitora w czasie zdjęć umożliwia pokrętło sterujące. Regulowane parametry obejmują format obrazu (16:9 lub 4:3), głośność, jasność, kontrast, odcień barw, temperaturę barwową i automatyczne zmniejszanie jasności. W kadrowaniu pomagają znaczniki ekranowe, pokazujące rzeczywiste pole wyświetlania obrazu 16:9 lub 4:3 na ekranie telewizora. Poza wbudowanym w monitor głośnikiem monofonicznym, użytkownik ma do dyspozycji także gniazdo słuchawkowe.

Do przesyłania sygnału z aparatu do monitora służy dostarczony w zestawie przewód HDMI, a zasilanie może się odbywać z akumulatora lub zasilacza sieciowego (sprzedawanych oddzielnie). Monitor CLM-V55 jest dostarczany w komplecie z osłoną ekranu LCD, przydatną podczas zdjęć plenerowych w pełnym słońcu.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Sony
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy