Reklama

Gdzie w domu czai się najwięcej kurzu i zanieczyszczeń?

Bezprzewodowe słuchawki, najnowszy model smartfona, czytnik e-booków. Myśląc o gadżetach rzadko sięgamy w rejony sprzętu AGD. A powinniśmy. Najnowsze trendy dotarły także i tu. Myślisz, że odkurzanie nie może być ciekawe?

Sobotnie porządki kojarzą się nam zwykle ze zmęczeniem i żmudnym sprzątaniem wszystkich zakamarków. Plącząca się rura, kabel, który zawsze jest zbyt krótki czy zagubione akcesoria do czyszczenia różnych powierzchni to tylko ułamek irytujących drobiazgów. Szybkie sprzątnięcie domu w tygodniu tuż przed przyjściem kolegów najczęściej jest szybkie tylko w zamyśle: wyjmowanie z szafy odkurzacza, rozwijanie przewodu... Odkurzacz kojarzy ci się z klasycznym jamnikiem, którego pamiętasz z mieszkania babci? Właśnie dlatego powinieneś zainteresować się nowymi technologiami w dziedzinie sprzętów AGD. Nowoczesne odkurzacze pozwolą bowiem dotrzeć w najskrytsze zakamarki i pomogą sprzątnąć najbardziej problematyczne powierzchnie. Czyli jakie?

Reklama

Pod, obok i za

Designerska kanapa na nóżkach czy samodzielnie odnowiony kredens vintage z pewnością świetnie prezentują się we wnętrzu. Problem zaczyna się dopiero, gdy chcesz posprzątać. Dobierając meble do wnętrza nie przywiązujemy zbyt dużej uwagi do tego, ile miejsca zostaje między podłogą a meblem. Często przestrzeń jest zbyt niska, by swobodnie manewrować odkurzaczem. Przysiady i skłony wolałbyś robić na siłowni, a nie przed szafą. I właśnie tu na ratunek przychodzą nowinki technologiczne.

W dotarciu pod niski kredens pomoże unikalna, elastyczna rura. Najwyższy czas skończyć ze schylaniem się i przesuwaniem mebli, by skutecznie posprzątać. Technologia Flex  zastosowana w odkurzaczu Air Force 360 Flex Ultimate marki Tefal pozwoli na nawet 5 razy bardziej skuteczne sprzątanie nawet w przypadku bardzo niskich mebli. Już nie musisz przestawiać ulubionego fotela, żeby pozbyć się kurzu. A co z pozostałościami po przekąskach podczas wizyty kumpli? Duża i mocna elektroszczotka Off Road Technology, wyposażona w napędzany wałek, poradzi sobie nawet z orzeszkami, chipsami czy płatkami kukurydzianymi, a zasilanie aż przez 75 minut pozwoli na dokładne sprzątnięcie całego mieszkania. Tak długi czas pracy wystarczy na nawet 3 bądź 4 rundy generalnych porządków.

A u góry?

Wizyta teściowej albo przyszłej wybranki serca wymaga sprzątnięcia dosłownie wszystkiego. Górne parte szafy, półki regału tuż pod sufitem wymagają sprzętu do zadań specjalnych. Krzesło, wilgotna ściereczka i... kilkakrotne powtórzenie procesu. Na takich powierzchniach rzadko sprzątamy z racji trudności dostępu.

Użycie tradycyjnego odkurzacza wymagałoby z pewnością pomocy dodatkowych osób. Jest ciężki, nieporęczny, a pracę utrudnia splątany przewód. Jednak już nie musisz wzywać szwagra, żeby odkurzyć karnisz. Nowoczesne pionowe odkurzacze ważą znacznie mniej od klasycznych modeli. Są też bardziej poręczne, po zdjęciu szczotki i rury możemy  zredukować je do niewielkiego odkurzacza ręcznego, umożliwiającego dotarcie do trudno dostępnych miejsc. Dzięki nim szybko uporasz się nie tylko z odkurzaniem mebli, ale także doprowadzisz do porządku żyrandole, lampy czy górne części drzwi i ościeżnic.

Płytki i dywany

Kafle sprowadzane specjalnie z Grecji w łazience, marmurowa podłoga w przedpokoju i puszysty dywan w sypialni. Efektowne powierzchnie mogą być bardzo trudne w doprowadzeniu do porządku. Trudno o dokładne sprzątnięcie okruszków ze śliskiej powierzchni czy perfekcyjne wyczyszczenie dywanu. Aby mieć pewność, że będzie idealnie czysto musisz postarać się o mocny silnik.

Air Force 360 Flex Ultimate jest niezawodny nie tylko z uwagi na trzy tryby odkurzania (eco, boost i turbo) oraz długi czas pracy bez podłączenia do prądu - do 75 minut. Wysoka moc ssania (185 air wattów) pozwoli na dokładne odkurzenie wszystkich problematycznych powierzchni. Urządzenie poradzi sobie nie tylko z kamienną podłogą, panelami czy parkietem. Wydobędzie również niewidoczny gołym okiem brud z dywanu czy wykładziny.

Do zadań specjalnych

Kurz za kaloryferem, pralką bądź w zakamarkach samochodu? Precyzyjne odkurzanie tych trudno dostępnych miejsc zagwarantuje teleskopowa ssawka szczelinowa. Z pomocą takiej końcówki dostaniemy się nawet do zakątków niedostępnych dla rury o standardowej szerokości. Akcesorium, które docenią posiadacze zwierzaków jest natomiast turboszczotka, która szybko i sprawnie usunie sierść ulubieńca rodziny z dywanu, wykładziny i tapicerki. Specjalna szczotka do kanap pozwoli odkurzyć delikatne tkaniny, a zagięta końcówka przedłużająca umożliwi odkurzanie wysoko położonych powierzchni szaf lub półek.

 

Artykuł powstał we współpracy z marką Tefal

materiały promocyjne

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL