Laptop dla kreatywnych: prześwietlamy LG gram 2w1

LG gram 2w1 robi wrażenie z kilku powodów. Przede wszystkim jest niewielkich rozmiarów, waży niedużo, ma dużą baterię o pojemności 72 Wh, umożliwiającą pracę do 24 godzin bez ładowania. Dodatkowo zawarty w zestawie rysik oraz preinstalowana aplikacja Nebo, oferują użytkownikom bardzo ciekawe możliwości.

Prezentacja partnera

Kiedy szukamy dobrego laptopa, w pierwszej kolejności myślimy o tym, by był lekki, niezawodny i umożliwiający pracę przez długie godziny bez konieczności ciągłego ładowania baterii. W końcu nie po to kupujemy sprzęt mobilny, żeby korzystać z niego wyłącznie w domu czy biurze. Równocześnie nie chcemy jednak iść na żadne kompromisy: sprzęt musi być mocny i wydajny, a ekran - odpowiednio duży. Dobrze też byłoby, gdyby był wytrzymały, ponieważ pracować na nim będziemy w różnych warunkach. Laptopem, który odpowiada na wszystkie te oczekiwania jest LG gram 2w1. Dlaczego?

LG gram 2w1, czyli laptop lekki i wydajny

Waga 1250 gramów, niewielkie wymiary (314 x 220 x 17 mm) oraz funkcja tabletu sprawiają, że mamy do czynienia z laptopem bardzo poręcznym i mobilnym. Bez problemu zabierzemy go w każde miejsce, a podróżowanie z nim nie będzie w najmniejszym nawet stopniu problematyczne. Nie oznacza to jednak, że musimy liczyć z pewnymi ustępstwami, na przykład z mniejszym ekranem. Ten mierzy bowiem 14 cali oraz oferuje rozdzielczość 1920 x 1200 pikseli i proporcje wyświetlacza 16:10. Dość powiedzieć, że zastosowany panel pozwala na prezentację 99 proc. palety barw DCI-P3. Dzięki temu odwzorowanie kolorów jest jeszcze wierniejsze.

Nie dajcie się jednak zwieść rozmiarom! Mimo niewielkich rozmiarów, LG gram 2w1 to wciąż mocny sprzęt, wyposażony w procesor Intel CoreTM i5 11. generacji, kartę graficzną Iris Xe oraz 16 GB szybkiej pamięci LPDDR4x. Oznacza to, że spełni oczekiwania najbardziej nawet wymagających użytkowników. Wspomnieć warto również o dysku SSD o pojemności 512 GB oraz baterii o pojemności 72 Wh, która - podczas oszczędnego użytkowania - może pracować nawet do 24 godzin na jednym ładowaniu.

Obsługa rysika Wacom AES 2.0 oraz funkcja tabletu

Ciekawą opcją pozostaje rysik Wacom AES 2.0, który znajdziemy w zestawie. Wspierający jego obsługę dotykowy ekran wykrywa aż 4096 poziomów nacisku. Z jednej strony umożliwia to pisanie w naturalny i intuicyjny sposób, z drugiej -precyzyjne rysowanie. Z pewnością docenią to osoby, pracujące jako graficy komputerowi czy zajmujący się fotografią lub montażem. To jednak nie wszystko: jeśli wykorzystamy go w połączeniu z preinstalowaną aplikacją Nebo, możliwa będzie między innymi zamiana tekstu pisanego na cyfrowy. Tym samym LG gram 2w1 jest świetną opcją dla osób kreatywnych, szukających nieoczywistych rozwiązań i lubiących dostosowywać różnego rodzaju oferowane funkcje do własnych potrzeb.

Dzięki możliwości obrotu ekranu o 360 stopni z LG gram 2w1 korzystać można jak z tabletu. Co więcej, w bardzo wygodny sposób. Dotykowy ekran pokryty został bowiem szkłem Gorilla 6, co sprawia, że ryzyko przypadkowego porysowania wyświetlacza jest bliskie zeru. Ramka wokół wyświetlacza pozostaje smukła, co (w połączeniu z powiększoną i podświetlaną klawiaturą) wyraźnie ułatwia pracę.

Wytrzymałość i bezpieczeństwo

Ciekawą opcją jest możliwość odblokowania laptopa dzięki funkcji odczytu linii papilarnych. Choć na rozwiązanie to trafić możemy coraz częściej, nie zawsze działa tak, jak powinno. W przypadku LG gram 2w1 jednak problemów nie ma. Dodatkowo skaner został zintegrowany z przyciskiem włączania, co pozwala na szybkie i bezpieczne uruchamiania urządzenia.

Bezpieczeństwo to zresztą coś, co cechuje produkty LG od dawna. Nie inaczej jest w przypadku LG gram 2w1. Dość powiedzieć, że model podczas testów wystawiony został na działanie wysokich temperatur, niskiego ciśnienia, wibracji oraz pyłu. Próby w ekstremalnych warunkach zakończyły się sukcesem i zaowocowały certyfikatem wytrzymałości MIL-STD810G.

LG gram 2w1 to laptop, który łączy przeciwieństwa. To urządzenie jednocześnie niezwykle lekkie i wytrzymałe. Niewielkie, lecz wygodne w użytkowaniu i funkcjonalne. Z jednej strony mobilne, z drugiej - wydajne i umożliwiające wiele godzin pracy na jednym ładowaniu. Ale czy powinno to kogoś dziwić? Wszak nie od dziś wiadomo, że przeciwieństwa się przyciągają.

Prezentacja partnera

Strona główna INTERIA.PL