Mały, cichy pomocnik: wszystkie możliwości nowoczesnego robota sprzątającego Beko

Już nie tylko poodkurza, ale i umyje podłogę. W dodatku zrobi to pod naszą nieobecność. Roboty sprzątające wchodzą na wyższy poziom, a my zyskujemy więcej czasu na inne aktywności. Jak sprawdza się urządzenie marki Beko?

Prezentacja partnera

Antidotum na problem naszych czasów

Popularność robotów sprzątających stale rośnie. Nic w tym dziwnego, w końcu czasu mamy coraz mniej, ale i mniej ochoty na to, by poświęcać go na sprzątanie. Przecież możemy w tym czasie rozwijać swoje pasje, spędzać czas z bliskimi czy po prostu oglądać seriale na kanapie. Należy nam się odpoczynek. Ale nowoczesny robot sprzątający Beko VRR60110VW odkurzy i umyje podłogę nie tylko wtedy, gdy przebywamy w domu. Może to również zrobić pod naszą nieobecność, na przykład gdy jesteśmy w pracy. Dzięki temu wrócimy do czystego i odświeżonego mieszkania.

Zgrabny robot wielozadaniowy

Robot sprzątający jest niewielkich (w porównaniu z tradycyjnym odkurzaczem) rozmiarów urządzeniem, które porusza się bez naszego udziału. Ma jedynie 8 cm wysokości i 32 cm średnicy, dzięki czemu może wjeżdżać pod niskie meble. Z kolei duże gumowe kółka pozwalają mu przejeżdżać przez progi i inne przeszkody o wysokości do 1,5 cm. Wyposażony jest w czujniki, które chronią urządzenie przed obijaniem się o meble i spadkiem ze schodów.

Można uruchomić go przyciskiem na obudowie lub dołączonym do zestawu pilotem, ale można też sprzątanie zlecić zdalnie, korzystając z aplikacji mobilnej Beko Robot na swoim smartfonie. Dostępna jest ona w języku polskim i każdy właściciel smartfona bezpłatnie pobierze ją z Google Play lub App Store.

Mapa mieszkania

Gdy pierwszy raz uruchomimy urządzenie Beko, robot, korzystając z nawigacji żyroskopowej, zapozna się z powierzchnią naszego mieszkania i utworzy jego mapę. Dzięki temu będziemy mogli zarządzać sprzątaniem w przyszłości. Taka mapa (widoczna z poziomu aplikacji) pozwala nam sprawdzić, które miejsca zostały już posprzątane. Gdy zapozna się z naszym mieszkaniem, będziemy mogli wybierać określone pomieszczenie lub obszary do posprzątania, a także utworzyć harmonogram, zlecając mu pracę w wybranych dniach o wyznaczonej godzinie.

Nie tylko odkurzanie

Opisywany sprzęt Beko nie tylko odkurza, ale i myje podłogę przystawką mopującą, którą w dowolnej chwili można łatwo zdemontować. Standardowo robot został wyposażony w dwie wymienne ściereczki mopujące oraz dwie szczotki boczne do sprzątania zakamarków wzdłuż mebli i ścian. Urządzenie oferuje pięć programów sprzątania. Ten, który najbardziej odpowiada naszym potrzebom, możemy wybrać za pomocą pilota lub aplikacji (np. odkurzanie krawędzi wzdłuż ścian i mebli, praca w wybranym obszarze czy intensywne dwukrotne odkurzenie mieszkania).

Za efektywność odkurzania odpowiada optymalna siła ssąca wynosząca 2000 Pa. Dodatkowo możemy określić, w jakim trybie ma pracować robot: normalnym, turbo lub cichym. Wybrany tryb wpływa na czas pracy urządzenia. Maksymalnie wynosi on 110 minut przy hałasie na poziomie zaledwie 65 dB. Podobne natężenie dźwięku generuje zwykła rozmowa.

Na każdą powierzchnię

Zalety tego rodzaju sprzętu docenią zwłaszcza posiadacze czworonogów, zmagający się nieustannie z problemem sierści w mieszkaniu. Urządzenie sprawdza się na każdym rodzaju powierzchni. Nie ślizga się na kafelkach, nie utyka na dywanie, nie rysuje parkietu ani paneli. W dodatku wyposażone jest w wydajny filtr HEPA, który wydmuchuje czyste powietrze. Gdy zablokują się kółka albo szczotka lub dojdzie do jakiejkolwiek innej awarii, użytkownik otrzyma powiadomienie na telefon. Dzięki temu natychmiast zostaniemy poinformowani o tym, że odkurzacz przerwał pracę, by pomóc mu ją wznowić. Poziom naładowania baterii widzimy nie tylko w aplikacji, ale również na wskaźniku umieszczonym na urządzeniu. O niskim poziomie baterii czy awariach informują także wydawane przez robota sygnały dźwiękowe.

Robot automatycznie powraca do bazy ładującej, gdy skończy odkurzać lub potrzebuje ładowania. Nam pozostaje jedynie opróżnić i umyć pojemnik na kurz. Na koniec warto również wspomnieć, że model Beko VRR60110VW dostępny jest w Neonet w atrakcyjnej cenie poniżej 1000 zł. 

Prezentacja partnera

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy