Prześwietlamy nowy tablet Huawei MatePad 11

Mobilna praca i rozrywka mają jedną nazwę – jest nią tablet. Takie urządzenie sprawdzi się w wielu zadaniach, łącząc najlepsze cechy laptopa i smartfona. A za sprawą dodatkowych akcesoriów staje się jeszcze bardziej unikatowym narzędziem. Huawei MediaPad 11 jest tego najlepszym potwierdzeniem.

Praca w biegu, spędzanie czasu w domu czy nauka — podczas tych, a także do innych przedsięwzięć dobrze sprawdzi się odpowiedni tablet. Nic dziwnego, że te urządzenia zyskują na popularności. Z tabletem Huawei MediaPad 11 spędziliśmy kilka tygodni — wystarczająco dużo, aby poznać jego wszystkie mocne strony i możliwe zastosowania. A jak się okazuje, jest ich całkiem sporo.

Design i wyświetlacz z wysokiej półki

Pierwszą rzeczą, jaka rzuca się w oczy po wyjęciu tabletu z pudełka, jest bardzo dobry poziom wykonania samego urządzenia, a także jego nieduża waga (485 g) i smukłość (7,3 mm). Dzięki takiemu poziomowi inżynierii, tablet trzymamy w dłoniach przypomina książkę. Już teraz można zdradzić, że Huawei MatePad 11 sprawdzi się jako czytnik e-booków, magazynów, komiksów i PDF-ów. Pamiętano nawet o specjalnym trybie ekranu o nazwie e-książka uruchamiający czarno-białą wersję ekranu. Sam wyświetlacz został zaprojektowany tak, aby zminimalizować niekorzystny wpływ niebieskiego światła i migotania ekranu na oczy użytkownika — potwierdzają to dwa prestiżowe certyfikaty TÜV Rheinland.

Skoro jeszcze przy ekranie — jest on naprawdę świetny. Tablet korzysta z technologii IPS LCD, 11-calowy wyświetlacz ma rozdzielczość 2560 na 1600 pikseli (276 ppi), obsługuje częstotliwość odświeżania 120 Hz. Co to oznacza? Płynniejsze przeglądanie stron internetowych, przyjemniejsze korzystanie z aplikacji i samego tabletu, a także lepsze wrażenie wizualne na przykład podczas grania. Ktokolwiek miał przyjemność skorzystać z ekranu o wysokiej częstotliwości odświeżania, ten nie będzie chciał wrócić do standardowych 60 Hz.

Wyświetlacz FullView o proporcjach 16:10 ma niewielkie ramki, sam ekran zajmuje aż 86 proc. powierzchni, co wraz z obsługą gamy kolorów DCI-P3 sprawia, że mamy do czynienia z doskonałym urządzeniem do oglądania filmów. Korzystając z Huawei MediaPad 11, obejrzeliśmy m.in.: cały czarty sezon serialu "Castlevania", produkcje takie jak "Spider-Man: Daleko od domu" i "Armia umarłych", a także dziesiątki filmików z sieci. Zarówno w domu jak i na wakacjach, tablet okazał się wybitnym towarzyszem filmowych seansów. Wyposażone w system dźwiękowy stereo Harmon Kardon złożony z czterech głośników wysokotonowych i niskotonowych urządzenie nie potrzebuje dodatkowych źródeł dźwięku — filmy oglądamy z jakością audio porównywalną do dobrego laptopa. A co za tym idzie, tablet sprawdzi się również do słuchania muzyki, zarówno w trakcie sprzątania, jak i w podczas spotkania ze znajomymi.

Praca w wersji mobile

Niestety samą rozrywką człowiek nie stoi, Huawei MediaPad 11 przyda się jako wsparcie podczas mobilnej pracy. Tablet ma specyfikację umożliwiającą szybkie i efektywne działanie: Snapdragon 865, dedykowane 6 GB pamięci operacyjnej i 128 GB pamięci wbudowanej to bardziej niż wystarczająca kombinacja sprzętowa, moduł Wi-Fi 6 zapewnia superszybki transfer danych, a bateria o pojemności 7250 mAh w połączeniu z odpowiednią optymalizacją zarządzenia energii wystarczają na wiele godzin pracy.

Kluczem do wygodnego korzystania z Huawei MediaPad 11 i udanej pracy na nim pozostaje autorski system operacyjny Huawei — HarmonyOS. Inne tablety nie mają tej technologii. W jaki sposób zwiększa on wielozadaniowość urządzenia? Przede wszystkim sam system działa bardzo płynnie i nie ma mowy o niepotrzebnych błędach lub irytujących przestojach w działaniu aplikacji czy interfejsu. Nowy Serwis Widżetów umożliwia wyświetlanie informacji w czasie rzeczywistym oraz błyskawiczny dostęp do wybranych funkcji aplikacji bez konieczności ich uruchamiania. W każdym momencie możemy wywołać Panel Sterowania, przeciągając palec z prawej, górnej części ekranu, a następnie otrzymując najistotniejsze ustawienia i informacje. Umieszczenie na ekranie dwóch aplikacji jednocześnie również nie stanowi problemu. Współpraca Wieloekranowa pozwoli nam natomiast połączyć z tabletem chociażby smartfon Huaweia — na ekranie tabletu zobaczymy to samo, co na telefonie.

Tablet oferuje różne tryby działania na wielu ekranach, stanowią one narzędzie uzupełniające naszą pracę chociażby z laptopem. W trybie rozszerzenie tablet staje się dodatkowym ekranem, stanowiąc uzupełnienie ekranu sparowanego laptopa i opcję na wyświetlenie większej ilości treści. Tryb współpracy ułatwi przesyłanie plików z komputera z Windowsem na tablet i vice versa. Natomiast tryb lustrzany sprawi, że ekran podłączonego komputera zostanie odzwierciedlony na tablecie - w tym ostatnim przypadku możemy skorzystać ze specjalnego rysiku Huawei M-Pencil do wprowadzenia notatek. Co to za dodatek?

Rysik M-Pencil i klawiatura jak w laptopie

Do Huawei MatePad 11 możemy podłączyć szereg akcesoriów. Pierwszym jest wspomniany rysik drugiej generacji M-Pencil. Przypomina on coś na kształt cyfrowego ołówka. Ma on pokrytą platyną końcówkę i obsługuje 4096 poziomów czułości na nacisk. Wraz z odświeżaniem ekranu na poziomie 120 Hz otrzymujemy perfekcyjne urządzenie do sporządzania notatek, zaznaczania fragmentów tekstu, poprawiania gotowych dokumentów lub rysowania, jeśli posiadamy odpowiednie umiejętności. Huawei wyposażył tablet w specjalny program o nazwie FreeScript, przekształca on na bieżąco treści pisane odręcznie w tekst cyfrowy, zatem nie będzie potem problemów z odczytaniem sporządzonych na szybko notatek. Rysik łączymy z tabletem poprzez Bluetooth, ładujemy go po umieszczeniu cyfrowego ołówka na górnej części tabletu.

Jeśli chcemy zrobić z Huawei MatePad 11 alternatywę dla przenośnego komputera, możemy zaopatrzyć się w inteligentną klawiaturę magnetyczną będącą jednocześnie etui dla urządzenia. To jedna z najlepszych tego typu klawiatur na rynku - spokojnie można ją nazwać pełnowymiarową, charakteryzuje się skokiem klawiszy wynoszącym 1,3 mm, a HarmonyOS wspiera kombinacje klawiszy znane dobrze z Windowsa, co tylko ułatwia prace. To naprawdę udana para, a jeśli chcemy jeszcze bardziej upodobnić tablet do laptopa, możemy sparować go z bezprzewodową myszką.

Tablet wielozadaniowy

Tablet może stanowić interesującą alternatywę dla smartfonu i laptopa - Huawei MediaPad 11 jest tego potwierdzeniem. Wykonanie, ekran z odświeżaniem 120 Hz, rozbudowane funkcje HarmonyOS, duża bateria, dodatkowe akcesoria w postaci M-Pencil i klawiatura magnetyczna to jedne z jego wielu mocnych stron urządzenia będącego ciekawym narzędziem do pracy i rozrywki w wymagającym elastyczności współczesnym świecie.

 

Prezentacja partnera

materiały promocyjne

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy