Reklama

System operacyjny dla domu - HomeOS

Zespół z laboratorium Microsoft Research pracuje nad bardzo ciekawym projektem - systemem operacyjnym, który będzie kontrolować wszystkie aspekty naszego domu.

Nasze życie staje się coraz bardziej skomputeryzowane - powoli nie wyobrażamy sobie egzystencji bez stałego dostępu do sieci, smartfona czy nawigacji samochodowej. Na razie inwazja elektronicznych gadżetów na dom nie przekroczyła pewnej bariery. Ten stan nie będzie jednak trwać wiecznie.

Microsoft przygotowuje system operacyjny o nazwie HomeOS. Ma on w domu przyszłości synchronizować działanie naszych telefonów, drukarek, komputerów, klimatyzacji, systemu bezpieczeństwa, garażu, telewizora i zestawu audio, a także wszystkich innych urządzeń, które mamy w domu.

Chociaż sam pomysł jest jeszcze w stadium embrionalnym, już doczekał się stosownych aplikacji do pobrania ze sklepu o nazwie HomeStore.

Pomysł giganta z Redmond na stworzenie HomeOS nie wziął się z powietrza. W siedzibie głównej Microsoft znajdziemy prototyp domu przyszłości o nazwie Microsoft Home. Z pozoru nie różni się on od mieszkania z katalogów z meblami, ale w rzeczywistości jest to naszpikowana technologiami wizja domu, która powoli staje się rzeczywistością.

Reklama

W zeszłym roku mieliśmy go szansę zobaczyć na własne oczy. Zapraszamy do obejrzenia specjalnego materiału wideo umieszczonego poniżej:

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje