Tańszy niż smartwatch, praktyczniejszy niż zegarek. Dlaczego warto kupić smartband?

Smartband jest idealnym gadżetem dla sportowca: monitoruje aktywność, analizuje ją i generuje statystyki, dzięki którym można śledzić postępy. Zadowoleni będą także ci, którzy sport uprawiają okazjonalnie, ale z powodów zdrowotnych muszą monitorować tętno czy liczbę kroków.

Gadżet dla sportowców

Smartband jest opaską na rękę, która przypomina zegarek, ma jednak znacznie więcej opcji. Szczególnie polecana jest osobom uprawiającym sporty. Zadowoleni będą nie tylko biegacze czy rowerzyści, niektóre opaski obsługują znacznie więcej dyscyplin, m.in. triathlon, pływanie czy intensywne treningi interwałowe. By smartband w pełni mógł pokazać swoje możliwości, musimy sparować go ze smarfonem. To właśnie tam w dedykowanej aplikacji pojawią się nasze wyniki. Dzięki temu możemy śledzić nasze osiągnięcia i postępy.

Zdrowie pod kontrolą

Smartband może być również wykorzystywany do monitorowania stanu zdrowia. Urządzenie mierzy tętno, kondycję i jakość snu, a następnie przedstawia nam szczegółowe wyniki w aplikacji. W ten sposób zyskujemy obraz stanu naszego organizmu. Wynikami zebranymi przez to niepozorne urządzenie, możemy podzielić się ze swoim lekarzem, który pomoże nam je zinterpretować i na ich podstawie zleci ewentualne badania.

Jakie funkcje powinien mieć smartband?

Prócz pulsometru smartband powinien mieć również pulsoksymetr, który służy do pomiaru wysycenia krwi tlenem - zbyt niski wynik może być pierwszym objawem zarażenia koronawirusem, dlatego takie urządzenie obecnie warto mieć. Zwróćmy również uwagę na to, czy ma wbudowany akcelerator, który pozwala na mierzenie kroków. Ta funkcja jest szczególnie przydatna w pandemicznej rzeczywistości, w której ruszamy się zdecydowanie za mało. Przydatną informacją jest także ta o ilości spalonych kalorii i przebytym dystansie. Niektóre smartbandy mają nawet wbudowany czujnik czasu i jakości snu.

Jaki sprzęt wybrać?

Doskonałe smartbandy oferuje Xiaomi, marka znana z korzystnego stosunku ceny do jakości. Xiaomi Mi Band 5, czyli jeden z najpopularniejszych smartwatchów na rynku, kupimy już za 122 zł. Urządzenie posiada kolorowy wyświetlacz AMOLED o przekątnej 1,1 cala, na którym możemy wyświetlać liczbę kroków czy spalonych kalorii, ale również powiadomienia z telefonu. Bateria w trybie oszczędzania energii wytrzyma aż do 20 dni.

Xiaomi Mi Band 5. Porównaj ceny w różnych sklepach

 

W artykule znajdują się linki afiliacyjne, które pomogą Ci się zapoznać z ofertami na konkretne produkty. Klikając, nie ponosisz żadnych kosztów.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.