Google przygotowało świetne technologie przyszłości specjalnie na Prima Aprilis

Dziś mamy 1 kwietnia, więc wszystkie informacje, które do Was docierają, prewencyjnie możecie traktować z przymrużeniem oka, by przypadkiem nie dać się nabrać na jakiś zmyślny żart. Mistrzem jest w tym Google.

Firma z Mountain View, jak co roku, postarała się o przygotowanie naprawdę pomysłowych żartów w postaci futurystycznych technologii, z dobrodziejstw których możecie korzystać dzięki np. aplikacjom na smartfony. Co powiecie na Screen Cleaner w Google Files, czyli funkcję, która zadba o czystość ekranu Waszego smartfonu? Już nigdy nie będziecie musieli szukać szmatek do czyszczenia ekranu i denerwować się, gdy ubrudzicie go tłustymi palcami.

A może Google Tulip? Koncern stworzył przełomową aplikację połączoną z Asystentem AI. Pozwala ona porozmawiać z tulipanem. Roślina może powiedzieć Wam, kiedy potrzebuje więcej wody, światła i miejsca. Już nigdy nie będziecie musieli domyślać się, dlaczego tak szybko więdnie lub wolno rozkwita. Jeśli będziecie mieli wątpliwości, to po prostu zapytacie tulipana, co mu leży na wątrobie.

Reklama

Tymczasem japoński oddział Google zbudował specjalną łyżkę, którą można wyginać siłą umysłu. Gboard to kwintesencja dekad intensywnej pracy naukowców nad tą przełomową technologią. Łyżka została wykonana z materiału cechującego się pamięcią kształtu. Zgina się pod wpływem ciepła generowanego przez układ elektroniczny, znajdujący się w rączce, a powraca do pierwotnego kształtu po ochłodzeniu. Urządzenie można podładować za pomocą portu USB.

Źródło: GeekWee.pl/Google / Fot. Google

Geekweek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy