Reklama

14-latek zabił dziewczynkę poznaną na Facebooku

Morderstwo, którego sprawcą był 14-letni chłopak, wstrząsnęło opinią publiczną Litwinów. Jak się okazało, oprawca poznał swoją ofiarę na Facebooku.

W niedzielę 16 stycznia, w pobliżu Wilna znaleziono zwłoki ofiary okrutnej zbrodni. Jak się okazało, 13-letnia dziewczynka przed tygodniem poznała na Facebooku 14-letniego chłopaka. Przeniesiona do realnego świata znajomość zakończyła się tragicznie.

Chłopak przyznał się do morderstwa. Nastoletni morderca został, na wniosek sądu, aresztowany na trzy miesiące. Ma on zostać poddany badaniom psychiatrycznym, które odpowiedzą na pytanie, czy chłopak jest poczytalny i może w pełni odpowiadać za swoje czyny.

Choć każdego dnia na całym świecie mają miejsce dziesiątki morderstw, a zabójstwa wśród nastolatków również się zdarzają, informację o tragedii na Litwie powtarzają niemal wszystkie liczące się media.

Takie podejście miało - być może - sens w latach 90. ubiegłego wieku, gdy nie tylko tego rodzaju witryny, ale i cały Internet dla wielu były tajemniczymi zjawiskami.

Reklama

Dawniej ludzie, których dzieliła spora odległość, poznawali się za pomocą anonsów w gazetach albo agencji matrymonialnych. Dzisiaj korzystają z innych możliwości, w tym Facebooka.

Źródło: http://vbeta.pl

Łukasz Michalik

vbeta
Dowiedz się więcej na temat: Facebook | zabójstwo

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje