Reklama

20 lat za zabójstwo konkurenta

48-letni mężczyzna został skazany na 20 lat pozbawienia wolności za zamordowanie 20-letniego rywala z internetu, po tym jak dziewczyna do której oboje się zalecali wybrała drugiego.

Thomas Montgomery z Cheektowaga, Nowy Jork został uznany winnym zarzucanego mu czynu, tj. zastrzelenia 20-letniego Briana Barretta.

Montgomery przedstawiał się na czatach internetowych jako 18-letni nastolatek. Kobieta, która była powodem późniejszego zabójstwa Barretta przedstawiała się jako 18-letnia uczennica (używając zdjęć swojej córki). Kiedy dowiedziała się prawdy o Montgomerym, ich internetowy romans oziębił się, a uwaga "nastolatki" skierowana została na Barretta. - Kiedy Montgomery zrozumiał, że nie wywalczy już nic u swojej wybranki, jego czatowanie stało się obsesją - pod kątem Briana Barretta, na którym postanowił się zemścić - powiedział prokurator Frank Sedita.

Reklama

Montgomery i Mary Shieler czatowali od 2005 roku. Kobieta dowiedziała się prawdy o mężczyźnie po tym, jak wysłała mu przesyłkę listowną, którą przechwyciła jego żona. Skontaktowała się następnie z Sheiler i powiedziała prawdę o jej mężu - para nigdy nie spotkała się osobiście.

Montgomery odszukał Briana Barretta, o którym Mary wspominała wielokrotnie podczas rozmów online. - Nie potrafimy z żoną zrozumieć jak mogło do tego dojść, jak taki drań może chodzić po Ziemi. Zastrzelić młodego chłopaka przez zwykłą zazdrość o kobietę, której nie widziało się nawet na oczy - to nie ma sensu - powiedział ojciec Barretta.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama