Reklama

TP-Link Deco M4 - internet w każdym zakamarku domu

Stworzenie wydajnej sieci WiFi w dużym mieszkaniu nie należy do prosty czynności. Nawet najlepsze routery mogą mieć niewystarczający zasięg lub być ograniczane przez projekt samego domu. W takich przypadkach ma pomóc nowe urządzenie marki TP-Link – Deco M4.

Osoby mieszkającego w dużych, kilkurodzinnych domach nie mają łatwego życia w kwestii dostępności bezprzewodowego internetu. Często nawet kilka zamontowanych routerów nie gwarantuje płynności sieci, a krótkotrwałe zerwania i efekt buforowania towarzyszy im przez większość dnia. Na poprawę działania nie wpływa także skomplikowany kształt naszego budynku, wszechobecne instalacje elektryczne, a nawet sąsiedzi za ścianą korzystający ze swojej własnej sieci.  Wszystko to powinno się zmienić po zainstalowaniu Deco M4.

Czym jest Deco M4

TP-Link Deco M4 najprościej opisać jako system stacji WiFi połączonych we wspólną sieć. Rozwiązanie to korzysta z innowacyjnej technologii Mesh, która wykorzystuje kilka urządzeń do stworzenia jednolitej sieci Wi-Fi. Umożliwia ona również bezinwazyjne, automatyczne przełączanie się podczas przemieszczania po domu, aby zawsze korzystać z najszybszych dostępnych prędkości. Skutkuje to wyeliminowanie martwych stref i ciągły, płynny roaming.

Reklama

W zestawie producent oddaje nam dwa cylindryczne urządzenia, które po podpięciu do zasilania i szybkiej oraz intuicyjnej konfiguracji pozwalają rozszerzyć zasięg sieci WiFi nawet do do 260m2. W zupełności wystarcza to do pokrycia sporej wielkości, kilkupiętrowego domu, bez konieczności kombinowania z przemieszczaniem mebli lub zawieszaniem dodatkowych routerów na suficie.

Pierwszą uwagę zwraca już sam design wspomnianych nadajników. Te są nie tylko bardzo lekkie, ale zostały również wykonane z przyjemnego w dotyku materiału. Ich cylindryczny kształt pasuje do nowoczesnego mieszkania i w przeciwieństwie do często topornych i zajmujących dużo miejsca routerów, można je umieścić niemal wszędzie i nie będą przyciągać spojrzeń ciekawskich sąsiadów.

Specyfikacja

Również w ich wnętrzu nie doszukamy się żadnych wad. Do płynnego działania system Deco M4 wykorzystuje dwie wewnętrzne anteny dwupasmowe na jedno urządzenie. Obie stacje pracują w najnowszym, obecnie stosowanym standardzie 802.11ac, oferując przepustowość do 867 Mb/s w paśmie 5 GHz oraz do 300 Mb/s w 2.4 GHz. Dodatkowe 2 gigabitowe porty Ethernet pozwalają w pełni wykorzystać prędkości współczesnych łączy internetowych.

Wśród innowacyjnych rozwiązań znajdziemy m.in. adaptywną technologię routingu, która sama wybiera najlepszą trasę oraz pasmo dla przenoszenia danych. System potrafi także automatycznie ustalać połączenie. W przypadku gdy jeden z routerów Deco napotka problem, system automatycznie przekieruje dane do innych urządzeń Deco. Wszystko to wystarcza by pokryć zasięgiem naprawdę duży obszar oraz zwiększyć jakość i stabilność sieci w całym domu.

Dużym plusem jest także sama konfiguracja i zarządzanie urządzeniem. W tym celu TP-Link udostępnia specjalną aplikację na telefony z systemem Android i iOS, która w czytelny sposób przeprowadza nas przez proces pierwszego podłączenia. Program podpowie nam również w których miejscach powinniśmy ustawić nasze nadajniki by sieć rozchodziła się najrównomierniej.

System Deco M4 pozwala nam także założyć i ustawić aktywną kontrolę rodzicielską. W prosty sposób pozwala ona tworzyć odpowiednie profile dla każdego z użytkowników. Dostępne filtry oraz limity czasowe pozwalają skutecznie zablokować dane treści przed naszymi dziećmi. Istnieje również możliwość śledzenia historii oglądanych stron.

Podsumowanie

Technologia Mesh jest bez wątpienia najlepszym rozwiązaniem w przypadku dużych pomieszczeń. Za cenę ok 430zł otrzymujemy wydajne i proste w konfiguracji urządzenia, skutecznie poszerzające nie tylko zasięg ale też jakość naszej wewnętrznej sieci. Warto także nadmienić, że w przypadku naprawdę ogromnych przestrzeni, producent umożliwia dokupienie kolejnych nadajników. Spora uniwersalność, łatwość obsługi i wiele dodatkowych funkcji czynią z TP-Link Deco M4 zakup warty polecenia.

materiały promocyjne

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne