039 we FreecoNecie

Od 1 lutego użytkownicy FreecoNet będą mogli otrzymać numer ze strefy numeracyjnej 039, z którego opłaty za połączenia są liczone, jak za rozmowę lokalną.

Do tej pory TP SA realizowała połączenia na numery 039 wyłącznie pomiędzy własnymi abonentami, ale wkrótce ma się to zmienić.

Strefa numeracyjna 039 została wymyślona przez Urząd Komunikacji Elektronicznej (UKE) z myślą o operatorach VoIP. Połączenia na i z numerów zaczynających się od 039 miały być zawsze traktowane, jak rozmowa lokalna. W praktyce, jeśli ktoś dzwonił na taki numer, to z reguły był to głuchy telefon. Połączenia 039 działały jedynie pomiędzy abonentami tego samego operatora, bo TP SA nie przepuszczała przez swoją sieć połączeń międzyoperatorskich do strefy 039.

Reklama

Użytkownicy FreecoNet będą mogli otrzymać numer 039 od największych niezależnych operatorów w Polsce, którzy od lutego spotkają się na TelArenie - nowym module FreecoNet. TelArena - jak zapowiadają jej twórcy - zapewni idealną konkurencję na rynku telekomunikacyjnym, gdzie o każde połączenie (jeśli nie da się go zrealizować za darmo w obrębie FreecoNet) będą walczyli najlepsi operatorzy. Połączenie zawsze będzie realizował najtańszy operator.

PG

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: strefy | W.E.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama