Reklama

1stFone - telefon dla 4-latka

Wobec licznych zagrożeń związanych z korzystaniem ze smartfona w młodym wieku, rodzi się pytanie: w jakim wieku dzieci powinny otrzymać swój pierwszy telefon? Na to pytanie OwnFone stara się odpowiedzieć projektem "łatwego w użyciu telefonu dla inteligentnych rodziców". 1stFone jest przedstawiany rodzicom jako słuchawka przeznaczona dla dzieci w wieku od 4 do 9 lat.


Model nie ma ekranu, zatem nie można odpalić na nim żadnych aplikacji, za to z 1stFone można dzwonić do 12 wstępnie przypisanych kontaktów, które są widoczne na kolorowej powierzchni telefonu. Sprzęt waży zaledwie 40g, jest wielkości karty kredytowej, a jego twórcy uważają, że ograniczona funkcjonalność sprzyja ochronie dzieci przed zagrożeniami związanymi z oszustwami cyfrowymi, "sextingiem" oraz wizytami na nieodpowiednich stronach internetowych.

Urządzenia produkowane są w Wielkiej Brytanii przez brytyjską firmę CyCell. Rodzice, którzy zamawiają urządzenie, można wybrać jeden z wielu projektów, a następnie uzupełnić kontakty, które mają się pojawić na przyciskach telefonu. Każdy produkt posiada spersonalizowany design oraz nadrukowaną gotową listę kontaktów, która jest przechowywana w chmurze. Urządzenie jest następnie wysyłane do rodziców, także zwykle w ciągu tygodnia 1stFone jest gotowy do użycia.

Rodzice mogą również wybrać jako jeden z kontaktów numer 999 (numer dla służb ratunkowych w Wielkiej Brytanii). Aby uzyskać połączenie, numer alarmowy musi być wciśnięty trzy razy z rzędu. Słuchawka posiada także dość oczywistą funkcję odbierania połączeń przychodzących, jednak kolejny parametr sprzętu autentycznie zadziwia: producent gwarantuje do jednego roku działania baterii w trybie czuwania.

Słuchawka kosztuje 55 funtów (85 dolarów/65 euro) w ramach umowy, od 7,50 funtów (11,50 dolarów /8,90 euro) miesięcznie, w tym 50 minut rozmów, lub 70 funtów (108 dolarów /83 euro) z różnymi opcjami doładowania.

Spółka planuje rozszerzyć gamę personalizacji - wprowadzić klawiaturę z alfabetem Braille'a dla niewidomych i zdjęcia w miejsce etykiet tekstowych. CyCell rekomenduje model nie tylko dla małych dzieci, ale także dla osób starszych, które dzięki niemu mogą przezwyciężyć opory do korzystania z telefonii komórkowej.

Reklama

Źródło informacji

instalki.pl
Dowiedz się więcej na temat: telefon komórkowy | telefon dla dziecka | 1stFone

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama