26-latek ukradł telekody za 0,5 mln zł

Stołeczni policjanci zatrzymali 26-latka, który z firmy, w której pracował kradł telekody umożliwiające doładowywanie kart telefonów komórkowych. Straty, które spowodował wynoszą co najmniej 550 tys. zł. Mężczyźnie grozi do 10 lat więzienia.

Jak powiedziała Dorota Tietz z zespołu prasowego komendy stołecznej policji, Piotr T. był twórcą oprogramowania i administratorem sieci informatycznej w jednej z firm zajmujących się sprzedażą telekodów. - Z ustaleń funkcjonariuszy z wydziału dw. z przestępczością gospodarczą wynika, że począwszy od 2005 r. wyprowadzał z niej telekody a następnie sprzedawał je przez internet - powiedziała Tietz.

Jak zaznaczyła, policjanci mają już dowody świadczące o tym, że mężczyzna spowodował straty oceniane na ponad pół miliona złotych. Przypuszczają jednak, że mogą one być znacznie wyższe i sięgnąć nawet 2 mln zł.

Reklama

26-latek wpadł ponieważ poszukiwali go za różne wykroczenia policjanci z warszawskiej Pragi. Mężczyzna ukrywał się u swojej dziewczyny i tam został zatrzymany. - Funkcjonariusze zabezpieczyli pracujący serwer i dyski komputerów. Piotr T. usłyszy zarzuty przywłaszczenia mienia znacznej wartości, za co może mu grozić nawet do 10 lat więzienia - dodała Tietz.

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: kara więzienia | policja
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama